Czasy ostateczne. Pozostawieni

Czasy ostateczne. Pozostawieni to ekranizacja pierwszego tomu popularnej chrześcijańskiej sagi rodem z lat 90. Sagi o tyle nietypowej, że apokaliptycznej, w dodatku bazującej na interesującym pomyśle. Szkoda więc, że produkcja do najlepszych nie należy.

Film Czasy ostateczne. Pozostawieni opowiada o grupce zwyczajnych Amerykanów, który prowadzą normalne życie do czasu, kiedy nagle z Ziemi znikają miliony ludzi. Tak nagle – pstryk i ich nie ma. Oczywiście pociąga to za sobą szereg katastrof i wypadków, bo jeśli przepadł pilot, samolot prawdopodobnie się rozbije. Przerażeni pozostawieni szybko odkrywają, że wyparowali osobnicy dobrzy, uczciwi i religijni. Zapewne trafili do raju. A skoro tak, to co stanie się z grzesznikami?

Taki pomysł ma spory potencjał i na papierze wydaje się intrygujący. Niestety, religijny wydźwięk filmu Czasy ostateczne. Pozostawieni męczy. Objawia się bowiem niekończącymi się dyskusjami o wierze, Bogu, winie i karze. Rozmowy te są źle poprowadzone, irytują swoją naiwnością oraz propagandowym wydźwiękiem. W efekcie obraz szybko zaczyna nużyć. Zamiast budować tajemnicę bądź przyglądać się ludziom próbującym poradzić sobie w Nowym Świecie, twórcy wolą bawić się w filozoficzne rozprawki.

Gdyby jeszcze postacie były ciekawe! Gdybyśmy przejmowali się ich losami! Niestety, kiedy dialogi brzmią sztucznie, a bohaterowie są jednowymiarowi i mało wiarygodni, emocji zwyczajnie brakuje. Nie pomagają w tym Nicolas Cage i Chad Michael Murray, aktorzy raczej drewniani. Efekt? Kilka nominacji do Złotych Malin. Nie jest dobrze, kiedy film taki jak Czasy ostateczne. Pozostawieni – a więc obraz mający ciekawy pomysł – zmaga się o letnie owoce…

Zobacz, jeśli:
– Lubisz propagandę religijną
– Znasz książkę i chcesz porównać

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na przyjemny cringe
– Zaintrygował cię pomysł

Michał Zacharzewski

Czasy ostateczne. Pozostawieni, Left Behind, 2014, reż. Vic Armstrong, wyst. Nicolas Cage, Chad Michael Murray, Nicky Whelan, Cassi Thomson, Lea Thompson, Jordin Sparks Thomas, Martin Klebba, Jordin Sparks Thomas, Han Soto, William Ragsdale

Ocena: 3/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Jedna uwaga do wpisu “Czasy ostateczne. Pozostawieni

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.