Super zioło

W języku polskim super z rzeczownikami piszemy łącznie. Film Super zioło zasługuje jednak na tak marnie zapisany tytuł. To bardzo przeciętna komedia opowiadająca o dwóch czarnoskórych miłośnikach dymku, którzy postanawiają wykorzystać supertowar do… ukończenia studiów. Uczyć się oczywiście nie zamierzają. Wolą imprezować, podrywać dziewczyny i mówić do siebie per psie.

Jamal (Redman) i Silas (Method ManParagraf 187) uwielbiają palić trawę. Kupują ją od niejakiego Ivory’ego (Chuck Deezy), który ginie w absurdalnym wypadku i zostaje skremowany. Silas wykorzystuje jego prochy jako nawóz. Wychodowane w ten sposób konopie mają tę niezwykłą cechę, że… po ich wypaleniu pojawia się duch Silasa. I tenże duch zaprzyjaźnił się w niebie z paroma niezłymi mózgowcami i w związku z tym może pomóc chłopaków w zaliczeniu każdego egzaminu.

I tak oto dwóch nieuków zalicza ichnią maturę na najwyższe możliwe oceny i w związku z tym może przebierać w uczelniach wyższych. Ich wybór pada na uczelnię prestiżową, która akurat z powodów wizerunkowych chce zwiększyć ilość studentów czarnoskórych. Jednak Jamal i Silas nie tylko nie zamierzają się uczyć, ale też nie chcą podporządkować się zasadom panującym w placówce. Już na wstępie zadzierają z chłopakiem z drużyny wioślarskiej…

Super zioło to tak naprawdę typowa komedia studencka. Bohaterami są niezbyt lotni młodzi ludzie, który wolą imprezować, niż się uczyć. Mają też typowe problemy dla tego typu filmów. Stonerska otoczka niewiele wnosi, ale wystarczyła, by w niektórych kręgach obraz został uznany za kultowy. Parę zabawnych tekstów i znane pyski w rolach głównych to dla mnie za mało. Super zioło to przereklamowany towar.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz komedie stonerskie
– Lubisz komedie studenckie
– Jesteś fanem Method Mana lub Redmana

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na niegłupią i zabawną komedię
– Nie znasz angielskiego i oglądasz filmy z lektorem

Michał Zacharzewski

Super zioło, How High, 2001, reż. Jesse Dylan, wyst. Method Man, Redman, Lark Voorhies, Justin Urich, Mike Epps, Trieu Tran, Essence Atkins, Chris Elwood, T.J. Thyne, Tracey Walter, Spalding Gray, Al Shearer, Judah Friedlander Student, Garrett Morris, Pat Finn, James Reese, Rob Nagle, Melissa Peterman, Erica Vittina Phillips, Irene Roseen, Kathy Wagner, Joe Ochman, Alem Brhan Sapp, B-Real, Sen D.O.G., Fred Willard, Hector Elizondo, Amber Smith, Chuck Deezy

Ocena: 4,5/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Jedna uwaga do wpisu “Super zioło

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.