Against the Wild

Kino familijne rządzi się swoimi prawami, a jedno z nich głosi, iż dzieci są sprytniejsze, twardsze i bardziej doświadczone od dorosłych. Doskonale sobie radzą ze wszystkimi przeciwnościami losu i dzięki wytrwałości oraz zaangażowaniu są w stanie osiągnąć wiele. W Against the Wild mają jeszcze do pomocy psa, a to sporo. Nawet wiele.

Zach i Hannah nie mają lekko – ich rodzice się rozwodzą. Polegać mogą jedynie na swoim psiaku, Chinooku. Pewnego dnia razem z nim wyruszają do ojca pracującego gdzieś w kanadyjskiej głuszy. Ich awionetka rozbija się po drodze, pilot jest ciężko ranny, a radio nie działa. Dzieciaki postanawiają wyruszyć w drogę. Dotrzeć do najbliższej wsi, miasta, choćby gospodarstwa i ściągnąć pomoc. Są zdane tylko na siebie i na psa, który nieraz przyjdzie im z pomocą.

Choć brzmi to banalnie, tak do końca banalne nie jest. Takie sytuacje się zdarzają i to podobno zaskakująco często. Scenarzyści podczas prac nad tekstem wykorzystali wspomnienia podobnych rozbitków, także nastolatków. Aż dziwne, że powstał film, który jest miejscami sztuczny i niewiarygodny. Brakuje mu odpowiedniego tempa, lepiej napisanych dialogów, wreszcie dzieciaków, które naprawdę potrafią grać.

Mimo tych wad film cieszył się popularnością na płytach DVD i zebrał garść przyzwoitych recenzji. Na rodzinny seans chyba się nadaje, bo nie jest zbyt przerażający i ma pozytywne przesłanie. Niestety, każdy widz mający ponad te dwanaście lat będzie się podczas seansu nudził. Against the Wild to produkcja zbyt grzeczna i miła, żeby przypaść do gustu dorosłym…

Zobacz, jeśli:
– Lubisz malamuty
– Lubisz filmy z serii człowiek kontra natura
– Masz nie więcej niż dwanaście lat

Odpuść sobie, jeśli:
– Po kinie familijnym dostajesz krost na mózgu

Michał Zacharzewski

Against the Wild, 2013, reż. Richard Boddington, wyst. Natasha Henstridge, Erin Pitt, CJ Adams, Rainbow Sun Francks, Sarah Deakins, Ted Whittall, John Tench, Jennifer Gibson, Greg Campbell

Ocena: 4/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność
na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.