Hostel 2

380x250Pierwszy Hostel był ostrzeżeniem przed wyprawami do tak  dziwnego, egzotycznego i zarazem niebezpiecznego kraju, jakim jest Słowacja. Wyobraźcie sobie, że działa tam hostel, który bardzo chętnie przyjmuje młodych turystów z zagranicy. Ludzie ci są następnie i sprzedawani na aukcjach miłośnikom tortur. Chcesz pociąć kogoś na kawałeczki? Zjeść urodziwą dziewicę? Oskórować rudego dziadygę? Skontaktuj się z właścicielami hostelu i zacznij zbierać gotówkę!

Paxton (Jay Hernandez) jako jedyny przeżył pierwszą część filmu. Nie jest w najlepszym stanie. Wciąż obawia się, że prowadzący hostel dopadną go i zabiją. I ma rację. Tymczasem w Rzymie trzy amerykańskie studentki, Beth (Lauren German), Whitney (Bijou Phillips) i Lorna (Heather Matarazzo), poznają modelkę Axelle (Vera Jordanova), która namawia je do spędzenia kilku dni w przytulnym miasteczku na Słowacji. Dziewczyny zatrzymują się w niewielkim hostelu i jeszcze tej samej nocy zostają zza węgła sfotografowane i zlicytowane.

Reszta jest oczywista. Źli ludzie uprowadzają bohaterki filmu Hostel 2 i dostarczają do podziemnego bunkra, gdzie czekają je niezbyt wyrafinowane tortury. Jednym z klientów jest mężczyzna, który nienawidzi swojej żony, ale boi się jej postawić. Inną kupującą jest kobieta marząca o kąpieli w ludzkiej krwi. Jest jeszcze kilka innych osób i jedna z nich pęknie. Nie będzie w stanie zabić swojej ofiary. W efekcie mocno pokrzyżuje szyki prowadzącym ten biznes.

Hostel 2 w stosunku do części pierwszej nie oferuje właściwie niczego nowego. To powtórka z rozrywki, a więc obrzydliwy, głupawy i mocno przerysowany horror, w którym głównym daniem są obrazy udręczonych, pociętych ciał. Tego typu kino ma swoich fanów. Może nawet Słowaków, bo wizja tego kraju, jaką maluje Roth, musi być dla nich przekomiczna. I pomyśleć, że niektórzy Amerykanie czerpią całą swoją wiedzę o Europie z hollywoodzkich filmów…

Zobacz, jeśli:
– Podobała ci się część pierwsza
– Kochasz serię Piła

Odpuść sobie, jeśli:
– Nie lubisz tortur, krwi i przemocy
– Samemu często nocujesz w hostelach

Michał Zacharzewski

Hostel 2, Hostel: Part 2, 2007, reż. Eli Roth, wyst. Lauren German, Roger Bart, Heather Matarazzo, Bijou Phillips, Richard Burgi, Vera Jordanova, Jay Hernandez, Jordan Ladd, Edwige Fenech

Ocena: 4/10

Polub nas na Facebooku.
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD. 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.