Mysterium Park

Hej, miłośnicy Dixit! Oto pojawiła się gra, która powinna przypaść wam do gustu. Nie dość, że Mysterium Park jest pięknie wykonana, pełna efektownych ilustracji, to jeszcze wymagająca wykorzystania wyobraźni. Strategia ma tu mniejsze znaczenie, a rzutów kościami w ogóle nie ma. Jest za to cyrk połączony z lunaparkiem, którego dyrektor ściągnął największe niezwykłości świata. A potem zaginął i niektórzy twierdzą, że po okolicy panoszą się najprawdziwsze duchy.

Słusznie twierdzą. Jeden z graczy (bo w zabawie uczestniczy od dwóch do sześciu osób) wciela się właśnie w ducha. Taki delikwent ma zadanie specjalne. Musi na podstawie posiadanych poszlak przygotować wizję dla pozostałych uczestników zabawy. Innymi słowy tak dobrać karty, by przekazać im informacje dotyczące miejsca śmierci dyrektora oraz tożsamości człowieka, który go zamordował. Kart do wyboru ma sporo, ale wszystkie są zakręcone niczym we wspominanym Dixicie.

Oczywiście wspomniani współgracze mogą dyskutować o kartach z Mysterium Park. Czasami naprawdę to pomaga i pozwala wejść na właściwe tory myślenia. Kiedy indziej jest inaczej. Uczestnicy zabawy odpowiedź mają na tacy, a nagle zapędzają się w jakąś absurdalną stronę i dochodzą do kuriozalnych wniosków, które z podpowiedzią nie mają wiele wspólnego. Czasami też duch zawali sprawę, czegoś nie przewidzi, i ku swojemu przerażeniu stwierdzi, że gracze dobrze kombinują, całkowicie logicznie… tylko doprowadzi to ich do niewłaściwych wniosków.

Mysterium Park ukazała się już w Polsce i cieszy się sporym zainteresowaniem. Słusznie, bo całkiem skutecznie łączy elementy kryminału z ćwiczeniem na wyobraźnię. Podczas zabawy jest sporo śmiechu i trochę główkowania. Przede wszystkim zaś można lepiej poznać współgraczy. Zrozumieć ich sposób myślenia. Sprawia to sporą frajdę!

PS. Bardziej szczegółowe zasady zabawy znajdziecie w filmiku.

Joel

Mysterium Park, autorzy: Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko, wydawca: Rebel.pl

Polub nas na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.