Quarantine Girl

Quarantine Girl to kolejny po 5G Zombies film, który powstał tuż po wybuchu pandemii koronawirusa. W obu przypadkach za realizację wzięli się twórcy o niewielkim doświadczeniu, dysponujący niemal zerowym budżetem oraz mocno ograniczoną ekipą techniczną. Po prostu bardzo chcieli wykorzystać pierwszy, kwietniowy lockdown i opowiedzieć o tym, co wówczas się działo na świecie.

Główna bohaterka wraca z podróży po Europie. Dekuje się w domu i zajmuje codziennymi czynnościami. Jednocześnie śledzi docierające ze świata wiadomości dotyczące szerzącej się pandemii. Kumpel stara się ją uspokoić. Twierdzi, że wirus na pewno nie dotrze do kraju, że zostanie w Azji i tam będzie siał zniszczenie. Sytuacja zmienia się jednak z dnia na dzień. Ze sklepów zaczynają znikać towary. Bohaterka coraz więcej czasu spędza w domu, razem z kotem. I zaczyna mieć wrażenie, że ktoś ją obserwuje.

Gdyby to jeszcze zostało sprawnie opowiedziane… Niestety, Quarantine Girl to film źle zrealizowany, drętwy, powolny, pozbawiony napięcia. Pojawiające się na ekranie postacie, z reguły zachowujące obowiązkowy dystans od bohaterki, nie są ani ciekawe, ani dobrze napisane. Niektóre pojawiają się na ekranie jak meteoryty i kompletnie nic nie wnoszą do opowieści. Inne mają do odegrania swoją rolę, ale nie przekonują. Film bowiem żadnych emocji nie wywołuje.

Nicole D’Angelo, reżyserka i odtwórczyni głównej roli, zapewne chciała opowiedzieć o tym, w jaki sposób izolacja i niepewność jutra odbija się na ludziach zamkniętych w czterech ścianach. Jak łatwo w tej sytuacji stracić kontakt z rzeczywistością. Pomysł może i niegłupi, ale D’Angelo jest zbyt słabą aktorką, by utrzymać zainteresowanie widza. Zresztą czym ma zainteresować, skoro film nie opowiada ciekawej historii?

Zobacz, jeśli:
– Oglądasz wszystko, co opowiada o pandemii
– Lubisz koty

Odpuść sobie, jeśli:
– Nie lubisz nudnych filmów o niczym (nawet jeśli trwają zaledwie godzinę)

Michał Zacharzewski

Quarantine Girl, 2020, reż. Nicole D’Angelo, Gregory Hatanaka, wyst. Nicole D’Angelo, Shane Ryan, Lisa London, Craijece Danielle, Chris Spinelli, David Marc, Mark Erwin Galang

Ocena: 2/10

Polub nas na Facebooku.
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.