House Flipper: Home Renovation

Polska firma PlayWay od lat konwertuje na komórki swoje pecetowe produkcje. Najczęściej są to wszelkiej maści symulatory pozwalające poczuć się jak mechanik, kucharz czy na przykład rybak. House Flipper: Home Renovation niczym więc nie zaskakuje, choć temat porusza oryginalny. W grze zajmujemy się bowiem… renowacją wnętrz.

Pierwsze misje pozwalają zapoznać się z trójwymiarowym interfejsem. Sterowanie bohaterem – którego oczyma patrzymy na świat – nie jest na szczęście trudne. Zastosowany system przypomina ten znany z większości strzelanin. Większość czynności wykonuje się stukając w ekran bądź przesuwając po nim palcem. Tak otwiera się drzwi, opróżnia kosze na śmieci, porządkuje zagracone pomieszczenia, myje okna.

House Flipper: Home Renovation polega na kupowaniu domów, sprzątaniu ich i czasami remontowaniu, meblowaniu i przygotowaniu na sprzedaż. To powtarzalne czynności, na szczęście serwowane w krótkich dawkach nie nudzą się i nie irytują. Tym bardziej, że domy różnią się od siebie. Czasami sprząta się chałupę miłośniczki zwierząt, kiedy indziej rezydencję kolekcjonera dzieł sztuki. Szczotka z reguły wystarcza, ale często w ruch musi iść mop.

Fanów serii The Sims ucieszy możliwość dekorowania lokali. Twórcy chwalą się, że przygotowali ponad pięćset różnych mebelków, które można ustawiać do woli. Przymierzać, przesuwać, dopasowywać. House Flipper: Home Renovation prawdziwych wyzwań nie oferuje (rozgrywka jest nieskomplikowana), ale potrafi skupić na sobie uwagę człowieka. Wciągnąć. Pomóc w zabijaniu czasu. Czy nie o to właśnie chodzi w  grach?

Fifi

House Flipper: Home Renovation, PlayWay, Android, iOS

Polub nas na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.