Misja do wnętrza Ziemi

Pomysł wkręcania się w skorupę ziemską jest stary jak świat. Do wnętrza naszej planety przedzierali się bohaterowie jednej z powieści Verne’a i komiksów z Tytusem. W co najmniej kilku filmach ludzie próbowali sprawdzić, czy jądro rzeczywiście jest płynne i gorące. Misja do wnętrza Ziemi podąża tym samym tropem. Ma mikry budżet, naiwny scenariusz i marne dialogi. Ale zabija czas…

Alan, szef potężnej i obowiązkowo upiornej korporacji, ryzykując życiem swoich pracowników wgryza się w ziemię w poszukiwaniu surowców wtórnych. Stworzona w jego zakładach dociera do pokładów magmy i uwalnia ją, wywołując serię erupcji wulkanicznych i trzęsień ziemi. Jądro Ziemi robi się niestabilne, skutkiem czego na powierzchni dochodzi do serii katastrof naturalnych. Jedyną szansą dla planety jest wysłanie do jej wnętrza kolejnej ekipy, która podłoży w odpowiednich miejscach jądrowe ładunki wybuchowe i tym samym „zrestartuje” naszą planetę.

W Misji do wnętrza Ziemi jesteśmy świadkami tej właśnie wyprawy. Obserwujemy grupkę śmiałków, która przedziera się przez kolejne warstwy ziemi i walczy z licznymi przeciwnościami. A to ciśnienie w kabinie nagle skoczy, a to wiertło się zablokuje, a to jakiś potężny okruch skalny uszkodzi jedno ze złączy. Po drodze okazuje się, że za całym tym nieszczęściem stoją Chińczycy, którzy chcieli wykorzystać maszynę jako broń i za jej pomocą podbić Stany Zjednoczone (kłania się Bitwa pod dnem oceanu).

Scenariusz jest kuriozalny, pełen głupiutkich zwrotów akcji i kiepskich efektów specjalnych. Do ich poziomu dopasowują się aktorzy, z których część odcina już tylko kupony od dawnej „kariery”. A przecież sam pomysł nie był zły, Jądro ziemi dało się obejrzeć.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz tandetne filmy katastroficzne
– Wiesz, kto to Wil Wheaton albo Terry Farrell

Odpuść sobie, jeśli:
– Masz ochotę obejrzeć niegłupią produkcję telewizyjną

Michał Zacharzewski

Misja do wnętrza Ziemi, Deep Core, 2000, reż. Rodney McDonald, wyst. Wil Wheaton, Donald Li, Bruce McGill, Craig Sheffer, Terry Farrell, Gary Hershberger, Ron Yuan, Harry Van Gorkum

Ocena: 3/10

Polub nas na Facebooku.
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Jedna uwaga do wpisu “Misja do wnętrza Ziemi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.