Trivial Pursuit: Edycja rodzinna

Większości miłośników planszówek marki Trivial Pursuit nie trzeba przedstawiać. Ta produkcja firmy Hasbro jest niemal tak popularna jak Monopoly czy Jenga. Ma tę przewagę, że w czasie zabawy przekazuje mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych informacji, ciekawostek, faktów, dat i danych z kilku różnych dziedzin wiedzy. Co prawda człowiek zostaje z nimi jak Himilsbach z angielskim, ale osobiście jestem zdania, że wiedzy nigdy za wiele.

Gracze błąkają się po planszy przypominającej koło sterowe i starają się zgromadzić niewielkie kawałki „ciasteczka”. Do zwycięstwa potrzebują ich sześć, każde w innym kolorze. Aby zdobyć je, muszą stanąć na polu o danej barwie i odpowiedzieć na związane z nim pytanie wywodzące się z jednej z sześciu kategorii: geografia, rozrywka, historia, sport i rekreacja, sztuka i literatura oraz nauka i przyroda. Odpowiedzą poprawnie – dostają kawałek „ciasteczka” we właściwym kolorze. Nie odpowiedzą poprawnie, muszą starać się dalej.

Pytań jest dużo. Do Trivial Pursuit: Edycja rodzinna dołączono 400 kart (200 żółtych kart dla dzieci, 200 niebieskich kart dla dorosłych), a każda z nich zawiera sześć pytań wraz z odpowiedziami. Gracz po zatrzymaniu się na jednym z pól ciągnie kartę, czyta na głos pytanie i udziela na nie odpowiedzi, po czym sprawdza, czy się nie pomylił. Podział kart na dziecięce i dorosłe z pewnością pomaga we wspólnej zabawie i ułatwia dopasowanie poziomu trudności gry do wieku uczestników.

Ktoś powie, że 2400 pytań to mało i po kilku partiach zaczną się powtarzać. Nie do końca. W rzeczywistości w czasie jednej rozgrywki pada kilkadziesiąt pytań, więc pula wystarcza na znacznie więcej rozgrywek. W dodatku niektóre z nich szybko się zapomina. Wystarczy więc odłożyć Trivial Pursuit: Edycja rodzinna do szafy na kilka miesięcy, by później odkryć ją na nowo. A warto, bo gra jest naprawdę udana.

Joel

Trivial Pursuit: Edycja rodzinna, Hasbro

Polub nas na Facebooku i Twitterze.

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.