Zderzenie

Kto lubi Jacka Reachera, bez większego trudu odnajdzie się w świecie Zderzenia. To podobna książka, równie dynamiczna i łatwa w lekturze, sprawnie łącząca szybką akcję z wątkiem kryminalnym. No i mająca równie charyzmatycznego bohatera, który tu ma jednak towarzysza.

Pielgrzym jest byłym agentem CIA i pracuje obecnie dla tajnej komórki agencji, tak zwanej „Piwnicy”. Nie zna swoich współpracowników, a jedynie szefową, od której przyjmuje kolejne zlecenia. Pewnego dnia cudem unika zamachu na swoje życie, a jego przełożona zostaje na jego oczach porwana. Pielgrzym właśnie do takich akcji był szkolony. Utraciwszy kontakt z „firmą”, nie zamierza rezygnować. Zamierza odkryć, co naprawdę się dzieje.

Ben Forsberg jest doświadczonym konsultantem współpracującym między innymi z firmami z sektora wojskowego. Dwa lata temu stracił żonę; została zastrzelona przez nieustalonego sprawcę podczas ich podróży poślubnej. Pewnego dnia – tak, tego samego co powyżej – zostaje wmieszany w zabójstwo nieznanego mu mężczyzny. Okazuje się, że ktoś od dłuższego czasu posługiwał się dokumentami wystawionymi na jego imię i nazwisko.

Obaj panowie szybko się spotkają i połączą siły, bo wroga będą mieć jednego. Nas, czytelników, czeka w związku z tym sporo strzelanin, bójek, pościgów, a także niezbyt skomplikowana fabuła pełna zwrotów akcji, niespodzianek i szczęśliwych zbiegów okoliczności. Zderzenie nie jest książką, w której należy szukać realizmu. Nie jest też powieścią, która oferuje rozbudowaną psychologię postaci czy zaskakujące fakty dotyczące działalności CIA. To czytadło, ale całkiem przyjemne. Idealny przerywnik między poważniejszymi lekturami.

Joel

Zderzenie
Tytuł oryginalny: Collision
Autor: Jeff Abbott
Tłumaczenie: Wiesław Marcysiak
Wydawnictwo: Albatros

Polub nas na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.