Diggy’s Adventure

Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda… Założę się, że właśnie tę popularną melodię nucili sobie bohaterowie gry Diggy’s Adventure autorstwa słowackiego Pixel Federation Games. Diggy, profesor, Linda i Rusty wyruszyli na niebezpieczną wyprawę w głąb ziemi. Gracza w tym głowa, by czekający na nich labirynt okazał się do przejścia.

Diggy’s Adventure przypomina trochę klasyki rodem z komputerów ośmiobitowych. Niewielki ludzik drąży podziemne korytarze. Szuka skarbów i tajemnic ukrytych przed światem w egipskich piaskach. Czasem rozwala jakieś drzwi, kiedy indziej usuwa głazowiska, częściej musi przearanżować układ rur, by dało się wędrować dalej. Każdy ruch kosztuje go odrobinę energii. Tym więcej, im bardziej złożona jest dana czynność. Lepiej przekopywać się przecież przez piasek niż rozwalać kamienne bloki. Dlatego należy starannie planować działania i nie popełniać błędów.

To gra logiczna – nie ma co do tego wątpliwości. Pierwsze etapy nie są skomplikowane, pierwsze zagadki wydają się wręcz banalne, ale poziom trudności powoli, ale systematycznie rośnie. I robi się coraz trudniej, coraz bardziej ciekawie. Autorzy zadbali o całkiem ciekawy scenariusz, dorzucili do niego cztery różne światy i zróżnicowane zadania do wykonania. Pozwolili nawet rozbudowywać bazę i inwestować w sprzęt umożliwiający szybsze odzyskiwanie energii. Bo to właśnie ona jest głównym surowcem w Diggy’s Adventure i to ona napędza rozwój akcji.

Gra ma prostą, przyjemną dla oka grafikę, niezłą muzykę, kilkanaście wersji językowych i wygodne sterowanie. I nawet wciąga, choć niewątpliwie wymaga cierpliwości. Tej energii miejscami blokuje, co jest frustrujące. Dużo bardziej frustrujące niż w produkcjach limitujących ilość żyć (wszystkie „połącz trzy takie same elementy”). Mimo to warto dać Diggy’s Adventure szansę. Niewiele jest podobnych gier…

Fifi

Diggy’s Adventure, Pixel Federation Games, Android, iOS

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.