Bullet Boy

Podobno to najbardziej niebezpieczna praca na świecie. Co drugi wykonujący ją akrobata ginie. Nie dziwi więc, że ludzie zwani „kulami armatnimi” są dziś rzadkością i poza nielicznymi wyjątkami nie pojawiają się na cyrkowych arenach.

Żyjący pod koniec XIX wieku Anglik George Farini, wynalazca pierwszej takiej wyrzutni, pewnie przewraca się w grobie – wszak jego wynalazek w 1873 roku podbił Broadway i przez długi czas zapewniał mu solidne tantiemy. Wówczas jednak niewiele osób wiedziało, że efektowny wybuch był tylko efektem specjalnym. Tak naprawdę człowieka wyrzucał w górę specjalny podest zainstalowany na potężnych sprężynach.

Co ma to wspólnego z Bullet Boy? W sumie dużo. To całkiem efektowna, podzielona na etapy zręcznościówka. Gracz za każdym razem musi dotrzeć do mety w jednym kawałku, a po drodze zebrać specjalny przedmiot umożliwiający skonstruowanie machiny latającej. Nie biegnie jednak ani nie jedzie samochodem, a przeskakuje z jednej armaty do drugiej. Cały trick polega na odpowiednim wycelowaniu w kolejną armatę i wykonanie skoku w odpowiednim momencie.

Oczywiście armaty są bardzo różne. Jedne poruszają się po wyznaczonych trasach i tylko w niektórych momentach można z nich wystrzelić. Inne należy najpierw skierować w odpowiednią stronę. Są też takie, które wystrzeliwują chłopca automatycznie. Za każdym razem trzeba jednak się spieszyć, gdyż bohatera ściga rozpędzona trąba powietrzna, która pochłania wszystko, co znajdzie się na jej drodze. Przydają się tu więc zebrane po drodze monety, które umożliwiają kontynuowanie zabawy po śmierci bohatera.

Atutem Bullet Boy jest przejrzysta, kolorowa grafika, a także kamera, która czasami odrywa się z wyznaczonego przez twórców punktu i w sposób efektowny pokazuje kolejne akrobacje bohatera. Nieźle wypada także proste sterowanie. Docenić trzeba wreszcie to, że poziom trudności rośnie powoli, a zabawa wciąga. Jasne, kolejne etapy mogłyby być bardziej zróżnicowane, gdyż po pewnym czasie mechanika rozgrywki niczym już nie zaskakuje, ale… to detal. Ważne, że zabawa sprawia frajdę.

Fifi

Bullet Boy, Kongregate, Pomelo Games, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.