Blades of Brim

Szanuję tych twórców gier, którzy starają się twórczo wykorzystywać sprawdzone schematy. To znaczy sięgają po sprawdzone pomysły, ale je uatrakcyjniają i modyfikują, tak by oferowały coś więcej niż najbardziej znane produkcje danego typu. Doskonałym przykładem jest tu Blades of Brim. To Subway Surfers (tego samego Sybo Games) w lekko przebudowanej formie.

Pomysł jest ten sam – bohater biegnie do przodu po trzech przylegających do siebie, niewidzialnych torach, po drodze zbiera monety i różne power-upy, a także omija przeszkody. Co jakiś czas zmienia się sceneria. Tu nie jest nią miasto, a rozmaite wąwozy i krainy rodem z powieści fantasy. Bo Blades of Brim nie dzieje się współcześnie, a w przeszłości, a główny bohater jest uzbrojonym w miecz rycerzem.

Rycerz ma pewne umiejętności, których nie posiadali bohaterowie Subway Surfers. Przede wszystkim może biec po niektórych ścianach i omijać w ten sposób przeszkody znajdujące się na skrajnych torach. Może też po owych ścianach wdrapać się na tory położone wyżej. Ponadto zdarza mu się walczyć z potworami, które zasiedlają świat gry. Na niektóre wystarczy spaść z góry bądź uderzyć je w bok, odpowiednio manewrując mieczem. Bywa to trudne, ale broń można upgrade’ować i w ten sposób ułatwiać sobie zadanie.

Każda rozgrywka w Blades of Brim jest losowo generowana, co oznacza, że nie ma tu etapów czy misji. Są za to wyzwania, które należy realizować podczas zabawy. Wśród innych atrakcji wymienić należy chociażby wierzchowce (na przykład ja zdobyłem srebrnego wilka). Podobnych atrakcji jest oczywiście więcej, co tylko potwierdza, że twórcy Subway Surfers znają się na rzeczy. I jak klonują, to wprowadzając zmiany. Modyfikując. Skutecznie zaskakując gracza.

Fifi

Blades of Brim, Sybo Games, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Blades of Brim

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.