Temple Raider: Dungeons

Zamek w Niedzicy to pierwsza lokacja z gry Temple Raider: Dungeons. Łącznie jest ich kilkadziesiąt. Krętych korytarzy ciągnących się pod zamkami rozrzuconymi po całym świecie. Almourol, Chillingham, Chogha Zanbil, Glamis i Kologgi to tylko niektóre z nich. Jedne są mniejsze, inne większe, wszystkie najeżone pułapkami.

Na każdym etapie gracz musi odnaleźć kilka przedmiotów. Musi również zaglądać się za kluczami, które otwierają zamknięte drzwi – bez tego nie może nawet pomarzyć o sukcesie. Podziemny labirynt obserwuje z oczu bohatera i może swobodnie przemieszczać się korytarzami. Dysponuje też ładunkami umożliwiającymi rozwalanie niektórych ścian. Niestety, nie ma ich wiele, a nowe kosztują. Realną kasę. Podobnie jak kilka innych ułatwień, za które trzeba zapłacić.

Można się bez nich obejść. Wystarczy pokrążyć trochę po korytarzach i spróbować zapamiętać ich rozkład. Albo po prostu nie opuścić żadnej odnogi, sprawdzić każdą, i to dokładnie. Pewnym utrudnieniem są wspominane pułapki. Różnego typu zapadnie, opadające z sufitu kraty, przesuwające się ściany, wreszcie gigantyczne pająki i inne dziwne stwory. Pojawiają się nawet duchy i trujący gaz!

To nie jest oczywiście strzelanina FPP ani też gra role-playing. Najprościej nazwać ją labiryntówką. Ten gatunek, popularny zwłaszcza w latach osiemdziesiątych, zmuszał gracza do eksplorowania ciągnących się w nieskończoność korytarzy w poszukiwaniu wyjścia. Tu jest to samo. Trzeba znaleźć parę rzeczy i zwiać. A że są pułapki? To tylko dodatek wymagający ruszenia głową. Budujący klimat Temple Raider: Dungeons – całkiem niezłej gry.

Fifi

Temple Raider: Dungeons, Bedeka Creek, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.