Tour de France 2018: Official Game

Kwatera główna firmy PlaySoft mieści się w Paryżu, jednak większość pracowników mieszka w Trójmieście. Nie dziwi więc, że Tour de France 2018: Official Game od początku komunikuje się z graczem w języku polskim. Za pomocą nieidealnego, ale rozbudowanego samouczka wyjaśnia, na czym polega zabawa.

A zabawa polega na prowadzeniu własnego zespołu kolarskiego i wygrywaniu wraz z nim kolejnych etapów słynnego francuskiego wyścigu. Tak, to menedżer. Gracz nie sprawuje bezpośredniej pieczy nad jednym z zawodników, ale stara się kontrolować wszystkich i wykorzystując ich umiejętności, zaliczać kolejne zwycięstwa. Służą do tego specjalne karty, które się zagrywa. Ot, ucieczka chociażby. Zagrana powoduje, że jeden z zawodników zaczyna pędzić na złamanie karku. Użyta w odpowiednim momencie, gwarantuje sukces.

Oczywiście dobudowano do tego standardowe opcje menedżerskie, przypominające te z innych gier sportowych. Zawodników można kupować, oczywiście pod warunkiem, że są na tyle dobrzy, by to miało sens. Potem zaś trenować, aplikując im ćwiczenia pozwalające na poprawienie określonych parametrów. Znaczenie ma również morale, choć nawet ono nie pomoże, jeśli nie zastosuje się właściwej taktyki. To ona decyduje o sukcesie.

Grafika Tour de France 2018: Official Game nie jest zbyt skomplikowana, ale cieszy to, że poszczególne wyścigi odbywają się w różnej scenerii. Autorzy zadbali o sporo opcji, w tym możliwość rywalizowania w sieci, a także dostosowywania strategii do zalet i wad posiadanych zawodników (oraz tych samych cech u konkurentów). Wymaga to ruszenia głową, a nie jest to łatwe. Gra należy do produkcji wymagających.  Dlatego też nie wszystkim się spodoba. Ci, którzy wgryzą się w nią, odkryją jednak, że jest całkiem przyjemna. Choć niewątpliwie parę rzeczy bym zmienił…

Fifi

Tour de France 2018: Official Game, PlaySoft, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.