SSC 2018: Super Soccer Champs

Współczesną królową wirtualnej piłki nożnej jest oczywiście seria FIFA, jednak ćwierć wieku temu królowały zupełnie inne produkcje. Tytuły takie jak Sensible Soccer czy Kick Off imponowały efektowną grafiką i dynamicznym przebiegiem meczu. Oferowały widok z lotu ptaka, co dynamizowało wydarzenia toczące się na boisku i pozwalało na przeprowadzanie efektownych akcji. Właśnie do tych tytułów odwołuje się seria Super Soccer Champs.

Po uruchomieniu aplikacji graczy wita proste menu. Można tu rozegrać mecz z elektronicznym rywalem lub stoczyć mecz z kumplem w trybie lokalnym. Przewidziano również okolicznościowe turnieje. W opcjach można zmienić długość wirtualnego meczu, zmienić ułożenie kamery, poziom trudności czy chociażby sterowanie. Widać wyraźnie, że twórcy włożyli sporo wysiłku w jego dopracowanie. Nic dziwnego, że za część opcji każą sobie płacić.

Drużyn jest sporo i zostały tak nazwane, by błyskawicznie kojarzyły się z zespołami znanymi z rzeczywistości. Przykładowo taka CraKraków ma skład z początku 2018 roku, kiedy to w jej napadzie szalał K. Peatek, a w pomocy Debruwska i Drawnaek. Podczas meczu kompletnie to nie przeszkadza. Boisko widzi się z góry i trzeba jedynie umiejętnie strzelać i podawać. Jednym palcem kieruje się wybranym zawodnikiem (za pomocą wirtualnego dżojstika), drugim strzela lub podaje. Tymi samymi dwoma guzikami robi się też wślizgi i kiwki.

Zabawa wciąga, co nie oznacza, że jest łatwo. Łatwo to jest dotrzeć pod pole karne przeciwnika, jednak tam nagle okazuje się, że umiejętne ominięcie obrońców, choćby celnym podaniem na wolne pole, wymaga sporych umiejętności. SSC 2018: Super Soccer Champs to jednak gra, która nagradza ćwiczenie. Im dłużej gracz przy niej spędza, tym skuteczniej sobie radzi. A satysfakcja jest spora…

Sporą ciekawostką jest znany z Sensible World of Soccer tryb menedżerski. Owszem, w wersji komórkowej został on uproszczony, ale wciąż pozwala wcielić się w trenera drużyny z jednej z niższych lig i mozolnie zacząć wspinać się do góry. Kupować zawodników, wysyłać skautów, a nawet trenować kopaczy z różną intensywnością. Fajna rzecz, przy której spędza się więcej czasu niż na boisku. Zobaczycie!

Fifi

SSC 2018: Super Soccer Champs, Uprising Games, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.