Horse Park Tycoon

Małe dziewczynki mają świra na punkcie koni. Nie bardzo wiem, o co w tym chodzi, ale tak już jest – uwielbiają je, chcą je widzieć w grach, opiekować się nimi. I Horse Park Tycoon im to umożliwia. To klasyczna gra ekonomiczna, która pozwala założyć niewielkie zoo i hodować w nim różne odmiany koni. Z realizmem nie ma to nic wspólnego, ale przynajmniej można nauczyć się podstaw ekonomii. Na przykład tego, że na wszelkie inwestycje trzeba najpierw zarobić.

Zabawę rozpoczynamy od pustego placu i zgodnie z radami doradcy prowadzimy pierwsze inwestycje. Ano stawiamy zagrodę i wprowadzany do niej konia. Inwestujemy w brukowaną drogę prowadzącą od wejścia do zagrody. Ustalamy ceny biletów i sadzimy parę krzaczków. Gotowe! Pierwsi klienci pojawiają się na miejscu. Płacą niewiele i nie są też zadowoleni, bo mini-zoo z jednym tylko eksponatem to śmiech na sali. Dlatego inwestujemy dalej.

W Horse Park Tycoon jest w co inwestować. Kilka różnych terenów, cała masa koni i kucyków (odblokowywanych w miarę postępów w zabawie), różnego rodzaju krzaczki i drzewka. Do tego budynki użyteczności publicznej, różnego typu knajpki, oraz pracownicy, którzy odbiorą grającemu trochę obowiązków. Bo koniki trzeba okresowo karmić i leczyć je, gdy zaniemogą, zaś roślinki cyklicznie podlewać.

Model ekonomiczny nie jest zbyt skomplikowany i w tej grze niełatwo jest popełnić błąd. Trzeba po prostu grać, zbierać pieniądze, inwestować w ziemię i atrakcje, a goście chętnie zapłacą za bilety – i to coraz więcej. Parę niezbyt czytelnych wykresów uświadamia jedynie, że Horse Park Tycoon to nie gra ekonomiczna. To prosta produkcja dla młodszych graczy. Z konikami. I tylko żal, że nie da się ich uczesać.

Fifi

Horse Park Tycoon, ShinyPix, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.