30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną z tatuażem

Parodie przeżywały swój złoty okres na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Serie takie jakie jak Naga broń, Hot Shots czy Czy leci z nami pilot stały na wysokim poziomie i cieszyły się sporą popularnością. Potem coś się zepsuło. Cały gatunek podryfował w stronę gimnazjalnych żartów siusiakowo-bąkowych i gdzieś się zagubił. Tytuły takie jak Legenda Najniesamowitszego Maximusa czy Wściekle szybcy po prostu nie zachwycają.

Nie zachwyca też 30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną z tatuażem. Nakręcona w 2013 roku komedia to klasyczny dla gatunku zbiór cytatów z największych kinowych przebojów, spięty koślawą fabułką i okraszony kilkoma niezbyt dobrymi rolami. Główną bohaterką tej produkcji jest niejaka Diana, która po kilku latach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym wraca wreszcie do męża Aarona i ukochanej córeczki.

Rodzina wprowadza się do domu, w którym ojciec Diany podczas egzorcyzmów zamordował całą obsadę filmu Artysta, wliczając w to psa. Okazuje się, że budynek jest nawiedzony. Panoszy się po nim masa duchów w różnym wieku i z różnych epok, więc bohaterowie instalują wszędzie kamery, by uchwycić na taśmie ich występy. A jakie? Ot, jeden z duchów wypisuje Aaronowi na czole słowo „Pussy”. Inny puszcza bąki. Są też żarty związane z wymiotowaniem, rozpasane seksualnie służące i nawet Bane z Batmana.

Film 30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną z tatuażem sprawdza się chyba tylko na imprezie, podczas której nikt nie śledzi fabuły filmu, nie przejmuje się losami bohaterów i tylko od czasu do czasu zerka na ekran. Szansa, że trafi wówczas na coś, co miało być zabawne, są duże. Problem w tym, że miało, a niekoniecznie jest.

Zobacz, jeśli:
– Kochasz parodie
– Maniakalnie oglądasz horrory

Odpuść sobie, jeśli:
– Kochasz śmieszne parodie
– Nie bawi cię puszczanie bąków

Michał Zacharzewski

30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną z tatuażem, 30 Nights of Paranormal Activity with the Devil Inside the Girl with the Dragon Tattoo, 2013, reż. Craig Moss, wyst. Austin Michael Scott, Tyler Phillips, Kathryn Fiore, Flip Schultz, Olivia Alexander, Arturo del Puerto

Ocena: 3,5/10

Polub nas na Facebooku!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.