Trials Frontier

Seria Trials ma już swoje lata. Narodziła się w 2000 roku jako gra przeglądarkowa i od tego czasu obrasta w piórka, zyskując kolejne edycje i nowe wersje. W każdej jednak gracz wciela się w motocyklistę i ma do przejechania tor przeszkód. Prócz podestów, ramp, podjazdów i uskoków znajdują się na nim również dziwne konstrukcje wymagające od gracza pełnej kontroli nad jednośladem. Na szczęście obserwuje się go z boku i można odpowiednio ustawić pojazd w locie. Tak, by po każdym ekwilibrystycznym skoku wylądować cało i zdrowo.

Trails Frontier niewiele różni się od tego schematu. Nowością jest jedynie klimat pogranicza, a dokładniej rzecz biorąc dzikiego zachodu. Na ekranie pojawiają się więc charakterystyczne skałki, liczne kaktusy i drewniane konstrukcje, ustępujące czasami miejsca bezkresnej zieleni i szczytom widocznym gdzieś na horyzoncie. Jest też typowe westernowe miasteczko, w którym rozbudowuje się motocykl, zbiera mamonę i otrzymuje kolejne zadania od mieszkańców. Ba, nawet saloon jest!

To wszystko jednak fasada, gdyż najważniejsza jest sama zabawa. Każdy z etapów da się przejechać w kilkadziesiąt sekund. Trzeba po prostu odpowiednio wymierzyć skoki i za pomocą czterech guzików kontrolować pojazd. Dwa z nich odpowiadają za przyspieszanie i hamowanie, dwa kolejne za przechylanie się do przodu i do tyłu. Przy dalszych skokach z nierównych wyrzutni zapanowanie nad motocyklem okazuje się niełatwe. Trzeba ćwiczyć. Powtarzać próby. Urywać kolejne sekundy.

Przygotowane przez twórców gry questy sprowadzają się do pokonania przeciwnika, wykonania określonej liczby tricków albo pochwycenia określonych gadżetów. No i zbierania pieniędzy, bo bez nich nie da się za długo przeżyć w Trails Frontier. Grafika jest przyjemna dla oka, muzyka również, a zabawa jest całkiem przyjemna. Co prawda po przejściu kilkudziesięciu etapów poziom trudności znacznie wzrasta, ale i tak gra specjalnie nie stresuje. Nigdy nie pokazuje, że coś jest nie do osiągnięcia. Zawsze daje nadzieję.

Fifi

Trials Frontier, UbiSoft, Android, iOS

Polub nas na Facebooku!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.