Gang Wiewióra 2

Małe dziewczynki to zło wcielone. Każdy chłopak to wie! Na szczęście Gang Wiewióra 2 nie ogranicza się do opowieści o przedstawicielce tego dziwnego, niebezpiecznego gatunku. Przede wszystkim kontynuuje losy bohaterów poprzedniej części cyklu. Historię zaczyna w punkcie, w którym się ona skończyła. Przypomnijmy – w Gangu Wiewióra zwierzakom udało się przejąć kontrolę nad piwnicą pełną orzechów i w ten sposób zapewnić sobie zapasy na zimę.

Szczęście nie trwa długo. Piwnica wybucha i bohaterowie ponownie muszą wrócić do parku. Problem w tym, że miejscowy burmistrz upatrzył go już sobie jako idealne miejsce na wesołe miasteczko. Zamierza ściąć wszystkie drzewa, wyrównać pagórki, przepędzić zwierzęta i opuścić urząd z furą pieniędzy w kieszeni. Futrzaki rozpoczną więc dramatyczny, choć nierówny bój o przetrwanie. Po raz kolejny poznają znaczenie słowa solidarność, a niektóre z nich nawet się zakochają.

Pod względem technicznym film trzyma poziom przeciętnej części pierwszej. Na szczęście jest nie mniej dynamiczna i kolorowa, a zwierzaki nadal biją rekordy słodyczy. Armia białych myszek czy malutkie pręgowce są wręcz obłędnie urocze i jedynie pies należący do wspomnianego wcześniej zła wcielonego (prywatnie córki burmistrza) nie robi dobrego wrażenia. Jak to bowiem pies, z radością wcina swoje wymiociny.

Gang Wiewióra 2 z całą pewnością nie jest mądrą bajką z przesłaniem – to czysta rozrywka. Trochę wtórna, ale przyzwoicie zrealizowana.  Tłumacze spisali się za to o wiele lepiej niż poprzednio i sypią zabawnymi tekstami. Niektórzy widzowie skarżą się jedynie, że za dużo w nich polityki. Faktycznie nie brakuje nawiązań do dojnej zmiany, ale to przecież film o wycince. Aż się prosi o takie dowcipy! Celnie puentują naszą rzeczywistość. A że niektórych to boli? Cóż… Czasami musi boleć. Takie jest życie.

Michał Zacharzewski

Gang Wiewióra 2, The Nut Job 2: Nutty by Nature, reż. Cal Brunker

Ocena: 5/10

Polub nas na Facebooku!
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.