Muhammad Ali: Puzzle King

Muhammad Ali wielkim bokserem był i kropka. Do historii przeszedł, stoczył swoje słynne „Rumble In the Jungle”, napisał kilka książek. Dziś już nie żyje, ale kiedy żył, żył z oszczędności, wywiadów i praw do swojego wizerunku. Sprzedał je między innymi firmie Cosi Games z Nowego Jorku, która dzięki temu wydała Muhammad Ali: Puzzle King. To klasyczna aż do bólu gra polegająca na poszukiwaniu ciągów kolorowych diamencików. Podobnych produkcji było już kilkadziesiąt!

Zabawa podzielona jest na etapy. Na każdym z nich gracz musi osiągnąć założony cel, czyli na przykład usunąć z planszy określoną liczbę dowolnych kamieni lub kamieni określonego koloru, w ostateczności uwolnić określone elementy. Ma jednak ściśle ograniczoną liczbę ruchów. Każdy z nich polega na usunięciu wskazanych, przylegających do siebie (choćby rogiem) diamencików. Wystarczy zaznaczyć ich ciąg palcem, by wyparowały, a kolejne zsunęły się na ich miejsce.

Im więcej diamentów danego koloru usuniemy za jednym razem, tym większy tworzy się mnożnik, który ułatwia nam zaliczenie poziomu. Usuwając diamenty jednego koloru zapełniamy też kolejny wskaźnik, dzięki któremu na ekranie pojawiają się diamenty specjalne. Przypominają one bomby i usuwają większą ilość kamieni. To również fajny bonus, o którym na kolejnych etapach trzeba pamiętać. W Muhammad Ali: Puzzle King dostępne są również ułatwienia typu trzy dodatkowe ruchy, z których można jednak skorzystać raz na dobę.

Gra Muhammad Ali: Puzzle King jest przyjemna. Zabawie towarzyszą przyjemne dla oka animacje pojedynków bokserskich, widoczne w górnej części ekranu. Co prawda w programie zastosowano mechanizm odnawiającej się energii, zmuszający do przerywania zabawy co dziesięć prób, ale nie jest on szczególnie dokuczliwy. Jeśli już coś boli, to nierówny poziom trudności. Obok etapów bardzo łatwych pojawiają się niezwykle skomplikowane, których ukończenie wymaga nie tylko elastycznego umysłu, ale i szczęścia.

Fifi

Muhammad Ali: Puzzle King, Cosi Games, Android, iOS

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.