Careful What You Wish For

Nick Jonas jeszcze niedawno występował z braćmi w zespole młodzieżowym pop-rockowym oraz grał w popularnym serialu wyświetlanym na Disney Channel. W ciągu zaledwie kilku lat zamienił się z nastolatka w młodego mężczyznę. Siłą rzeczy zmienił też scenariusze, którymi się interesował. Careful What You Wish For to jego pierwszy thriller erotyczny. Film tego samego gatunku co przeboje lat dziewięćdziesiątych – Nagi Instynkt, Kolor nocy, Sliver.

Aktor wciela się w Douga, nastolatka mieszkającego z rodzicami w niewielkim miasteczku położonym nad malowniczym jeziorem. Pewnego dnia do sąsiedniego budynku wprowadza się Elliot Harper, bogaty biznesmen razem z piękną żoną Leną. Doug od razu zwraca na nią uwagę. Nie spodziewa się jednak, że i on sam wzbudzi w kobiecie pożądanie. Najpierw zaczną ze sobą rozmawiać, później się spotykać. Szybko wylądują w łóżku. Dla niego będzie to niezapomniany pierwszy raz.

Zajmujący się jachtem Elliota chłopak szybko odkrywa, że odnoszący sukcesy zawodowe mężczyzna ma też drugie oblicze. Okazuje się bowiem bezwzględnym tyranem, któremu zdarza się pobić żonę. Lena nie kocha go już, lecz boi się od niego uciec. Również Doug zaczyna się bać, gdyż Elliot zdaje się domyślać tego, co dzieje się za jego plecami. Atmosfera z dnia na dzień gęstnieje, by nieoczekiwanie wybuchnąć. Tego, co się wydarzy, nie zdradzę, dodam jedynie, że widzów czeka przynajmniej jeden efektowny zwrot akcji.

Scenariusz przypomina historie znane widzom z wielu innych, podobnych produkcji, ze słynnym Żarem ciała na czele. Rozwija się w dość szablonowy sposób i specjalnie nie zaskakuje. Łatwo jest przewidzieć, co się wydarzy dalej. Również sam Doug wygląda na tyle mało apetycznie, by uczucie Leny do niego nie było wiarygodne. Stąd też w Careful What You Wish For brakuje napięcia. Brakuje również erotyki, choćby skrawka nagiego ciała. Kostium bikini oraz nagie plecy to wszystko, na co mogą liczyć panowie. Panie również nie doczekają się niczego więcej.

Careful What You Wish For to kolejny standardowy thriller nakręcony według oklepanego scenariusza, przewidywalny i wtórny. Kiedyś nosiłby miano filmu telewizyjnego, zrealizowanego poprawnie, lecz bez krzty oryginalności. Dziś podobne produkcje wydaje się z myślą o płytach DVD oraz dystrybucji w Internecie. Podejrzewam jednak, że przy olbrzymiej konkurencji ze strony seriali – niekiedy bardzo udanych – autorzy takich obrazów jak Careful What You Wish For nie bardzo mają na co liczyć.

Wojciech Kąkol

Careful What You Wish For, reż. Elizabeth Allen Rosenbaum, wyst. Nick Jonas, Isabel Lucas, Dermot Mulroney, Paul Sorvino

Ocena: 4/10

Polub nas na Facebooku!

3 uwagi do wpisu “Careful What You Wish For

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.