Maximum Ride

zdalaTo kolejna po Zmierzchu czy Igrzyskach śmierci adaptacja popularnej powieści młodzieżowej. Książki Jamesa Pattersona nie mają może w Polsce tylu miłośników co na zachodzie, ale i tak cieszą się zainteresowaniem. Na ekran przeniesiono pierwszą z nich. Bez rozgłosu, za to z niezbyt wysokim budżetem. I choć autor akceptował scenariusz, efekt jest niezadowalający. Maximum Ride to naprawdę słaby thriller, który spodobać się może jedynie największym fanom cyklu.

Pewien mężczyzna uprowadza grupkę małych dzieci z tajemniczego kompleksu laboratoryjnego położonego w Dolinie Śmierci. Kilka lat później znów je spotykamy – mieszkają w chatce ukrytej w głębi lasu, potrafią latać na anielskich skrzydłach, mają doskonały słuch, wzrok i olbrzymią siłę. Są mutantami, co do tego nie mamy wątpliwości. Pewnego dnia w okolicy pojawiają się agresywni mężczyźni o równie niezwykłych cechach i porywają jedno z dzieci. Bohaterowie postanawiają je odbić…

Ten film boli już od samego początku. Drewniane dialogi wygłaszane przez sztywno grające dzieciaki irytują i na przemian śmieszą. Miny bohaterów oraz niewielka ilość emocji, jakie wkładają w rozmowy, zdecydowanie nie sprzyjają zabawie. Równie marnie wypadają efekty specjalne. Maximum Ride przypomina pod tym względem film telewizyjny o niewielkim budżecie. Wrażenie sztuczności towarzyszy projekcji za każdym razem, kiedy bohaterowie wzbijają się w powietrze bądź też próbują ciosów karate. To nie ich bajka.

Książka przynajmniej tłumaczyła wiele scen. Wyjaśniała, czym jest laboratorium, w jaki sposób dzieciaki zostały odnalezione i jakimi mocami tak naprawdę dysponują. W filmie zabrakło na to czasu, podobnie jak na pogłębienie dramaturgii czy psychologii postaci. Nic dziwnego, że Maximum Ride nie trafiło do kin i przeszło właściwie niezauważone. To naprawdę słaba produkcja, którą lepiej po prostu ominąć.

Wojciech Kąkol

Maximum Ride, reż. Mark Fergus, Hawk Ostby, wyst. Allie Marie Evans, Patrick Johnson, Lyliana Wray, Luke Gregory Crosby

Ocena: 3/10

Polub nas na Facebooku!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s