Vertigo Racing

zdalaTo kolejna nowa gra samochodowa, która niewiele ma wspólnego z klasycznymi wyścigami. W Vertigo Racing nasze zadanie polega na dojechaniu tak daleko jak się da. Problemem jest szybko wyczerpujące się paliwo oraz kręta trasa, co przy braku kierownicy okazuje się sporym wyzwaniem.

Zaraz, zaraz, brak kierownicy i kręta trasa? Ano właśnie – w Vertigo Racing samochód prowadzi się sam. Pędzi po wąskim szlaku wijącym się na szczycie wąskiej grobli, z wysokimi klifami po obu stronach, wchodzi w zakręty i wychodzi z nich. Jeden błąd i spada w przepaść, co oznacza koniec zabawy. My dysponujemy pedałem gazu i hamulcem. Innymi słowy przyspieszamy i zwalniamy. Jeśli zbyt szybko wjedziemy w ostry zakręt, automatyczny kierowca nie poradzi sobie z nim. Jeśli dla odmiany będziemy wlec się zbyt wolno, paliwo skończy się nam przed punktem kontrolnym, automatycznie napełniającym bak. A brak paliwa również oznacza koniec gry.

Vertigo Racing oferuje kilka różnych scenerii oraz dziesięć samochodów, klasycznych modeli sprzed kilkudziesięciu lat (np. BMW Isetta). Oczywiście na początku dostępny jest tylko jeden pojazdy, a kolejne należy odblokować, zarabiając pieniądze za przejechane metry. Wydawać można je również na ulepszenia auta, czyli większy bak, lepsze przyspieszenie czy prędkość maksymalną. Każdy samochód to również puchar za przejechanie określonej liczby kilometrów.

Niezła grafika, przyjemna oprawa dźwiękowa i wygodne sterowanie sprawiają, że Vertigo Racing sprawia frajdę. Pokonywanie kolejnych rekordów, ulepszanie samochodów i bicie rekordów po prostu sprawia frajdę. Szkoda tylko, że gra nie jest bardziej zróżnicowana. Po pewnym czasie zaczyna zwyczajnie się nudzić. Ale to produkcja darmowa, skasowanie jej nawet po kilkunastu minutach nie boli

Fifi

Vertigo Racing, Chillingo, Android, iOS

Ocena: 7/10

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.