Stack

zdalaFirma Ketchapp strzela przebojami jak z karabinu. Kolejne jej darmowe gry ukazują się z zadziwiającą regularnością. To proste zręcznościówki o szczątkowej szacie graficznej, wykorzystujące sprawdzone patenty z klasyków gatunku. Z reguły są na tyle dobre, by wspiąć się na szczyty rankingów popularności. Ale czy na to zasługują? Czy Stack jest na tyle dobry, poświęcić mu przynajmniej parę chwil?

Ta gra to, najprościej mówiąc, izometryczna wersja popularnych produkcji polegających na budowaniu wieży. Na ekranie pojawia się jej spodnia część, następnie z boku wyjeżdża kolejna o tych samych rozmiarach. Przelatuje nad poprzednią, a po chwili nad nią wraca. Zadanie gracza polega na stuknięciu w ekran w momencie, gdy znajduje się bezpośrednio nad pozostałą. W ten właśnie sposób zostaje ona umocowana, tworząc kolejne piętro budynku. Jednocześnie staje się ona nową podstawą dla kolejnej części, która zaczyna krążyć po ekranie.

Co, gdy gracz stuknie w ekran w niewłaściwym momencie, pół sekundy za wcześnie lub za późno? Wówczas ten fragment nowej części, który wystaje ponad aktualną podstawę, odpada. Innymi słowy kolejne piętro wieży jest już nieco mniejsze. Kolejne nadlatujące części też będą odpowiednio mniejsze, przez co trudniej będzie nimi trafić we właściwe miejsce. Gra kończy się, gdy gracz w ogóle nie wceluje w budynek, co przy naprawdę małych elementach wcale nie jest trudne.

Zabawa jest przyjemna, banalnie prosta i relaksująca. Niestety, dość szybko się nudzi, bo poza wprowadzeniem rzutu izometrycznego Ketchapp nie postarał się o żadne atrakcje. We wcześniejszej produkcji tej firmy, The Tower, elementy miały jedynie dwa wymiary, ale bywały bardziej zróżnicowane. A tak… Zagrać można, ale przebój to żaden!

Joel

Stack, Android, iOS. Ocena: 5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.