Big Bang Racing

zdalaLubisz wyścigi, ale żałujesz, że trasy w grach na komórki są tak nieciekawe i monotonne? Masz szansę zaprojektować własną! Największą zaletą Big Bang Racing jest bowiem tryb kreacji, umożliwiający tworzenie własnych torów. Szkoda, że cała reszta jest już przeciętna.

Głównym bohaterem programu jest niewielki, oliwkowy kosmita podróżujący początkowo odkrytą wersją dżipa, z czasem jednak zmieniający maszyny. W podstawowym trybie zabawy musisz pomóc mu przejechać całą trasę, zbierając po drodze trzy artefakty. Po drodze czekają na ciebie różne pułapki, w tym beczki z niebezpiecznym paliwem, różnego typu doły, uskoki, nawroty, zapadnie czy drewniane zapory. Te ostatnie da się oczywiście rozwalić, ale uszkodzenie jednego elementu konstrukcji pociąga za sobą jej zawalenie całości. Bywa więc niebezpieczne! Alternatywny tryb zabawy polega na rywalizacji z czasem. Przeciwników tu nie ma, są za to tak zwane duchy, czyli zapisy poprzednich przejazdów. Dzięki nim łatwiej się poprawić.

Gra pod względem sterowana przypomina przebojowe Trials. Każdy tor obserwujesz z boku i musisz po prostu przejechać z punktu A (po lewej) do punktu B (z reguły po prawej). Dwa widoczne na ekranie guziki pozwalają na przyspieszanie i hamowanie, a także cofanie się. Dwa kolejne umożliwiają stabilizację pojazdu podczas lotu i lądowanie na kółkach. Nie jest to jednak tak trudne jak w Trials i jazda nie sprawia aż tak wielkiej satysfakcji. Zabawie brakuje tempa i prawdziwych wyzwań. Niezła grafika wykonana w trybie 2.5D również po pewnym czasie się przejada. A szkoda.

W efekcie najciekawszym elementem Big Bang Racing jest wspomniany edytor, umożliwiający tworzenie poziomów i dzielenie się nimi. Samo konstruowanie ich nie jest trudne, pozostaje jedynie problem znalezienia zainteresowanych pojeżdżeniem po nich. Teoretycznie najciekawsze etapy mają trafić do gry i zostać udostępnione innym graczom, ale nie wiem, czy tak się dzieje. Dlatego wolę Motoheroz, program podobny, co prawda pozbawiony edytora, ale bardziej dynamiczny i efektowny.

Fifi

Big Bang Rcing, iOS, Android

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.