Ice Age: Arctic Blast

zdalaPotentat na rynku gier przenośnych i internetowych – amerykańska firma Zynga – dawno zrezygnowało z oryginalności. Teraz najchętniej sięga po sprawdzone pomysły i je cyzeluje, nie dodając nic od siebie. Ice Age: Arctic Blast jest tego doskonałym przykładem. Wrzucenie bohaterów Epoki lodowcowej w świat gier typu Bejeweled jest przyjemne, ale aż do bólu przewidywalne.

Gra Ice Age: Arctic Blast niczym nie zaskakuje. Na ekranie pojawiają się leniwiec Sid, mamut Maniuś oraz tygrys Diego, a także drugoplanowi bohaterowie cyklu – pozostałe mamuty, oposy, dronty, dinozaury i tak dalej. Razem z nimi gracz wędruje przez kolejne scenerie, różniące się właściwie tłem i kolorystyką. W każdej z nich musi przejść około 20 etapów, by awansować dalej. Twórcy co jakiś czas aktualizują program, więc zadań do wykonania długo nie zabraknie. Tym bardziej, że po pewnym czasie poziom trudności wzrasta i tylko od szczęścia zależy, czy uda się zaliczyć etap.

Zabawa polega na zamienianiu miejscami dwóch sąsiadujących ze sobą kamieni tak, by utworzyć ciąg przynajmniej trzech takich samych. Wówczas znikają one z planszy, ustępując miejsca kolejnym, zsypującym się z góry. Podobnie jak we wszystkich innych grach gatunku, łączenie większej ilości diamentów owocuje tworzeniem bomb niszczących cały wiersz lub kolumnę bądź po prostu eksplodujących. Połączenie pięciu takich samych kamieni kończy się powstaniem mamuta, który później wysysa wszystkie kamienie danego typu z planszy.

Zadania są różne. Czasami trzeba zdobyć określoną liczbę punktów, innym razem usunąć wskazaną liczbę konkretnych kamieni bądź sprowadzić na dół określone obiekty. Dokładnie te same zadania oferuje setka innych gier tego typu, z produkcjami firmy King na czele. W Ice Age: Arctic Blast nie ma niczego oryginalnego! Na szczęście zabawa jest przyjemna, przynajmniej do czasu, gdy poziom trudności wzrasta na tyle, że o przejściu lub nie przejściu danego etapu zależy wyłącznie losowy układ kamieni i to, co pojawia się na miejscu usuniętych. W połączeniu z ograniczeniem liczby żyć do pięciu (na ich odnowienie trzeba poczekać) robi się to irytujące.

Fifi

Ice Age: Arctic Blast, Android, iPhone

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.