Quizwanie

zdalaPonad trzy miliony ludzi gra w naszym kraju w Quizwanie. To blisko co dziesiąty Polak. Nie wiem, czy istnieje inna mobilna produkcja, która odniosła tak wielki sukces. Banalnie proste zasady sprawiają, że sięgają po nią zarówno nastolatki, jak i emeryci. I wszyscy doskonale się bawią, zdobywając przy okazji konkretną wiedzę. Szczerze – w całej szkole podstawowej tyle się z chemii nie nauczyłem co dzięki tej grze.

Wykaż się wiedzą!

Gra przypomina popularne teleturnieje telewizyjne takie jak „Wielka gra”, „Jeden z dziesięciu” czy chociażby „Milionerzy”. Innymi słowy wymaga posiadania wiedzy z takich dziedzin wiedzy jak historia, biologia, geografia, religia, język polski, kino, plastyka czy chociażby informatyka. Dla potrzeb programu ukryto je pod takimi nazwami jak „Na dużym ekranie”, „Sztuka i piękno”, „Postęp i technika” czy „Sportowe emocje”. Poziom trudności? Trudny do określenia. Obok pytań banalnych pojawiają się bowiem skomplikowane, wymagające wiedzy specjalistycznej.

Quizwanie przeznaczone jest do zabawy w sieci i bez połączenia z Internetem nie działa. Umożliwia rywalizację ze znajomymi bądź z losowo dobranymi osobami, przy czym nie muszą one być w danym momencie w sieci – mają 48 godzin na zalogowanie się i „pchnięcie” zabawy dalej. Rozgrywka składa się z sześciu rund po trzy pytania w każdej. Każdy z graczy trzykrotnie wybiera jedną z trzech zaproponowanych przez program kategorii, po czym odpowiada na wylosowane pytania. Następnie na te same pytania odpowiada rywal, wybiera kategorię i odpowiada na trzy pytania. Rozgrywkę wygrywa ten, kto udzieli więcej prawidłowych odpowiedzi. Oczywiście możliwy jest też remis.

Za darmo prawie wszystko

Darmowa wersja gry okraszona jest reklamami, nie pozwala na wybór awatara, umożliwia też jednoczesną rywalizację zaledwie z ośmioma osobami. Wersja płatna znosi wszystkie te ograniczenia, dodatkowo umożliwia śledzenie wszelkiej maści statystyk, w tym ogólnokrajowego rankingu oraz procentów poprawnych odpowiedzi w poszczególnych kategoriach. Zabawa wciąga, pytania niezbyt często się powtarzają, a wiedzy można wynieść sporo. Owszem, chwilami bezużytecznej, ale sprawiające satysfakcję. Bo Quizwanie to bardzo satysfakcjonująca gra!

Fifi

 

Jedna uwaga do wpisu “Quizwanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.