Ticket to Ride: Europe Pocket (Wsiąść do pociągu)

zdalaGra Ticket to Ride to jedna z najpopularniejszych planszówek na świecie. Jej komórkowa wersja, zatytułowana Ticket to Ride: Europe Pocket wypada naprawdę przyzwoicie. Mimo to wolę zagrać w klasyczną jej wersję. Na stole, z przyjaciółmi i ciasteczkami gdzieś obok.

W drogę!

Ameryki nie odkryję, jeśli napiszę, że Ticket to Ride: Europe Pocket to przeniesiona na komórki europejska edycja gry „Wsiąść do pociągu”. Europejska, to znaczy z europejską mapą rozciągającą się od półwyspu iberyjskiego aż po Morze Czarne i delikatnie zmienionymi zasadami. Twórcy zachowali znany z pierwszej części styl graficzny, wzorowany na XIX wieku i nie zapomnieli o żadnym naprawdę ważnym mieście regionu. Nas reprezentuje Warszawa.

Zabawa polega na budowaniu połączeń kolejowych pomiędzy losowo wyznaczonymi na samym początku zabawy miastami. Takich połączeń trzeba wybudować kilka i dostaje się za nie sporo punktów. Punkty dostaje się również za budowanie połączeń nie związanych z tymi obowiązkowymi. Stanowią dodatkowe źródło „dochodu” i sposób na wykorzystanie posiadanych, a niepotrzebnych wagonów. Trzeba tylko uważać na liczbę posiadanych lokomotyw. Gdy te się skończą, kończy się zabawa.

Skąd bierze się wagony?

Otóż w każdej rundzie można zrobić dwie rzeczy: albo wybrać sobie dwa wagony spośród tych widocznych po prawej stronie, a różniących się kolorami, albo też wybudować linię kolejową łączącą dwa sąsiadujące miasta. Aby tego dokonać, należy posiadać odpowiednią ilość wagonów w odpowiednich kolorach – o tym informuje mapa. Zajęta linia dostarcza nam punktów i przy okazji zaczyna stanowić część większej sieci.

Gra potrafi wciągnąć, a możliwość wspólnej zabawy z kilkoma osobami stanowi dodatkową atrakcję. Oprawa graficzna jest czytelna, a i interfejs wydaje się w porządku. Wadą Ticket to Ride: Europe Pocket jest jedynie to, że nie sprawia takiej frajdy jak oryginał. To inne medium i inne wrażenia. Tak po prostu.

– Fifi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.