Rekinstein

Niektóre filmy są aż tak złe, że aż wydają się dobre. Bawią swą tandetą. Rekinstein do nich nie należy. To produkcja tak koszmarnie nieudolna, że nawet dystans, jaki mają do niej twórcy, niewiele jej pomaga. Zalecam omijać dzieło Marka Polonii z daleka… albo po prostu obejrzeć zwiastun.

Pod koniec drugiej wojny światowej, kiedy widmo upadku jest już bliskie, z laboratorium pracującego nad ubermenschem Niemcy wywożą mózg i serce Frankensteina. Trafia ono do niewielkiego amerykańskiego miasteczka położonego gdzieś na wybrzeżu, gdzie kilkadziesiąt lat później naukowiec Klaus rozpoczyna prace nad inteligentnym rekinem-mordercą. Zupełnie przez przypadek grupka przyjaciół postanawia w pobliżu spędzić urlop…

Najsłabsze są w Rekinstein efekty specjalne. Chwilami wyglądają tak, jakby ktoś postanowił przy ich produkcji wykorzystać animowane cliparty z Worda. Nie dość, że wyglądają sztucznie, to jeszcze kompletnie nie pasują do teł, na których się pojawiają. Dopiero kiedy jeszcze rekin pod wpływem energii przekazanej mu przez błyskawicę dostaje nóg i zaczyna wychodzić z wody niczym monstrum Frankensteina, robi się ciut zabawniej. Ale to powinien być dwuminutowy mem, a nie pełnometrażowa produkcja.

Twórcy Rekinsteina mają świadomość, w co brną. Próbują nadrabiać kilkoma przyjemnymi widoczkami nadmorskich lokacji oraz pojawiającym się od czasu do czasu humorem. Tworzą jednak dzieło boleśnie nierówne. Obok czujących klimat opowieści aktorów (starsza pani z grupy pościgowej) pojawiają się tacy, którzy połknęli kij. I wszyscy tylko udają, że strzelają z broni, co widać na kilometr. Obserwowanie tego wszystkiego bawi tylko przez moment, a potem już tylko budzi niesmak. Zdolni licealiści nakręciliby lepszy film…

Zobacz, jeśli:
– Lubisz tandetne filmy o rekinach
– Chcesz przekonać się, czy to naprawdę takie złe

Odpuść sobie, jeśli:
– Cenisz swój czas, wzrok, zdrowie psychiczne…

Michał Zacharzewski

Rekinstein, Sharkenstein, 2016, reż. Mark Polonia, wyst. Greta Volkova, James Carolus, Titus Himmelberger, Jeff Kirkendall, Ken Van Sant, Kathryn Sue Young, Steve Diasparra, Bruce Applegate, Christopher Beacom, Chyenne Bostwick

Ocena: 1,5/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.