Akademia policyjna 2: Pierwsze zadanie

Pierwsza część Akademii policyjnej okazała się sporym przebojem. Decyzja o nakręceniu kontynuacji zapadła dość szybko. Trzeba było tylko wymyśleć, co zrobić z kadetami, którzy w pierwszej części ukończyli przecież akademię. Ostatecznie postanowiono wlepić im Pierwsze zadanie.

W filmie Akademia policyjna 2: Pierwsze zadanie dowiadujemy się, że szef tej placówki ma brata. Facet jest komisarzem w niebezpiecznej dzielnicy rządzonej przez gang wyrostków kontrolowanych przez Zeda (świetny Bobcat Goldthwait). I oczywiście nie radzi sobie z przestępczością. Dlatego Lassard postanawia skierować tam swoich najświeższych absolwentów, bohaterów części pierwszej. Ci dostają do pomocy doświadczonych opiekunów i ruszają w teren.

Sequel nie zaskoczy znających oryginał.  Akademia policyjna 2: Pierwsze zadanie znów jest serią gagów połączonych rachityczną fabułką. Gang rozrabia, więc policjanci próbują ich spacyfikować, z reguły doprowadzając do sporych zniszczeń. Tym bardziej, że mają na komisariacie kreta, który robi wszystko, by skompromitować obecnego komisarza i zająć jego miejsce. Najważniejsze, że jest się z czego pośmiać. Żarty są trafione. Niezbyt wulgarne, za to niekiedy dość absurdalne. Autentycznie śmieszne.

Po seansie Akademia policyjna 2: Pierwsze zadanie naszła mnie smutna konstatacja, że brakuje dziś podobnych produkcji. W latach 80. sporo było takich lekkich i zabawnych komedyjek, które można było obejrzeć całą rodziną. Przerysowanych, ale śmiesznych. Ostatnio tego typu filmów brakuje. Gdzieś poznikały, zastąpione przez przeciętnej jakości masówkę. Czyżby wszyscy utalentowani twórcy przenieśli się do świata seriali? Być może, choć i tam nie zawsze błyszczą. Zupełnie nie rozumiem dlaczego…

Zobacz, jeśli:
– Podobała ci się część pierwsza
– Samemu chcesz wstąpić do policji
– Kochasz komedie z lat 80.

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na sensowną i rozbudowaną fabułę

Michał Zacharzewski

Akademia policyjna 2: Pierwsze zadanie, Police Academy 2: Their First Assignment, 1985, reż. Jerry Paris, wyst. Steve Guttenberg, Bubba Smith, David Graf, Michael Winslow, Bruce Mahler, Marion Ramsey, Colleen Camp, Howard Hesseman, Art Metrano, George Gaynes, Jennifer Darling, Jackie Joseph, Andrew Paris, Monica Parker, Tim Haldeman, Peter Van Norden, Bobcat Goldthwait, Jason Hervey, George R. Robertson, Julie Brown, Lance Kinsey, Ed Herlihy, Tim Kazurinsky, Lucy Lee Flippin, G.W. Bailey, Rich Hall

Ocena: 7/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.