Niezwykłe ogrody

Zima. Ziąb. Zimno. Bielusi śnieg wygląda pięknie, ale za chwilę roztopi się i zniknie. Świat znów stanie się szary i nieciekawy, a my będziemy tęsknić za wiosną. Planszówka Niezwykłe ogrody przypomina o jej pięknie, a przy okazji pozwala pobawić się w architekta krajobrazu.

Celem zabawy jest stworzenie jak najpiękniejszego ogrodu. W tym celu gracze (od jednego do pięciu) wybierają sobie po jednej karcie miasta, a następnie dobierają trzy karty nagrody, które w dowolnej kolejności umieszczają przed sobą, tworząc górną granicę ogrodu. Losują też trzy karty zieleni – reprezentują one atrakcje ogrodu, rozmaite malownicze zakątki, drzewka, kwiatki, fontanny. To właśnie za ich pomocą będzie się budować ogród składający się z dziewięciu pól (prostokąt o wymiarach 3×3 karty).

W danej turze każdy z graczy może dobrać kartę zieleni na rękę, a następnie dołożyć ją w dowolne miejsce swojego ogrodu. Alternatywnie mogą też dociągnąć kartę nagrody i dołożyć z boku ogrodu, tworząc jego boczną granicę. Karty nagrody pokazują, za umieszczenie jakich atrakcji w ogrodzie otrzymuje się punkty. Podpowiadają tym samym, jakie atrakcje i w którym miejscu opłaca się zainstalować.

Zaletą Niezwykłych ogrodów są pięknie wykonane karty. Akwarelowe ilustracje naprawdę mogą się podobać; dominuje na nich zieleń przełamywana kolorami kwiatów, świetnie wyglądają też pomniczki, altanki czy fontanny. Szybka rozgrywka, proste zasady, odrobina kombinowania – to wszystko sprawia, że gra się naprawdę przyjemnie. I warto się o tym przekonać!

Joel

Niezwykłe ogrody, wyd. Fox Games

Polub nas na Facebooku i Twitterze.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.