American Pie: Naga mila

American Pie: Naga mila to drugi film z cyklu „niekanonicznych” kontynuacji niezwykle popularnych komedii American Pie. Niekanonicznych, ponieważ nie występują w nich bohaterowie oryginalnej serii za wyjątkiem pana Levensteina. Produkcje łączy klimat i właściwie tylko klimat, bo jakość żartów jest dużo słabsza.

Głównym bohaterem jest kolejny członek klanu Stifflerów, Erik. Prawdziwa zakała rodu, który prawdopodobnie ukończy liceum jako prawiczek. Wszystko dlatego, że jego dziewczyna nie jest jeszcze na ‘to’ gotowa. A kiedy dość nieoczekiwanie robi się gotowa, okoliczności mocno utrudniają wywiązanie się z zadania. Tymczasem dwaj najlepsi kumple Erika planują wybrać się na campus uniwersytetu Michigan i wziąć udział w legendarnym wyścigu zwanym Nagą milą…

Film tematycznie niczym się nie różni od oryginału. Nadal skupia się na młodych, napalonych chłopcach, którzy próbują spędzić noc z jakąkolwiek dziewczyną i przy okazji odkrywają znaczenie prawdziwej miłości. Przy okazji imprezują na maksa. Piją, palą, wygłupiają się, próbują liznąć tak rozumianej dorosłości. Olbrzymia ilość żartów „wydzielinowych” wielu widzów zniesmaczy, choć fanów oryginału American Pie: Naga mila na pewno nie odrzuci. Szkoda, że obok dowcipów trafionych pojawia się mnóstwo mocno naciąganych, żeby nie powiedzieć nieśmiesznych. Czuć, że za film odpowiada gorszy sort scenarzystów.

Co ciekawe, na Uniwersytecie Michigan rzeczywiście odbywały się podobne biegi. Przez piętnaście lat – do roku 2000 – studenci regularnie brali w nich udział. Potem jednak władze uczelni zaczęli zwalczać tę inicjatywę i nawet American Pie: Naga mila, ponoć najodważniejszy w całej serii, nie pomógł w jej przywróceniu. Pozostała pamiątka w postaci filmu i wspomnień tych, którzy mieli okazję wziąć udział w tym wydarzeniu.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz serię American Pie
– Kochasz komedie, w którym nastolatki dużo gadają o seksie

Odpuść sobie, jeśli:
– Masz uczulenie na niskich lotów humor
– Liczysz na obsadę z oryginału

Michał Zacharzewski

American Pie: Naga mila, American Pie Presents The Naked Mile, 2006, reż. Joe Nussbaum, wyst. John White, Jessy Schram, Steve Talley, Christopher McDonald, Eugene Levy, Ross Thomas, Jake Siegel, Jordan Prentice, Maria Ricossa, Candace Kroslak, Mika Winkler, Jax Smith, Angelique Lewis, Joe Bostick, Alyssa Nicole Pallett, Jordan Madley, Jon Cor, Kevin Jubinville, Bill Turnbull, Ajay Fry

Ocena: 5/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.