Rowan Atkinson Live

W latach 80. Rowan Atkinson – znany w Polsce jako Jaś Fasola – nie tylko występował w satyrycznych programach telewizyjnych, ale również miał swój show kabaretowy. Krążył z nim po brytyjskich klubach i teatrach, zbierając naprawdę dobre recenzje. W 1992 roku najlepsze skecze zebrano do kupy, tworząc godzinny Rowan Atkinson Live.

Składa się na niego dwanaście najpopularniejszych skeczy, z reguły niepowiązanych ze sobą i pozwalających Atkinsonowi wykazać się różnymi umiejętnościami. Niektóre scenki bazują na żartach słownych, inne na pantomimie, a więc jego niesamowitej mimice i grze ciałem. Są takie, które celnie punktują ówczesną klasę średnią, jak również wykpiwające przywary prostych Brytyjczyków. W niektórych z nich popularnego komika wspiera aktor Angus Deayton.

Program Rowan Atkinson Live otwiera Ciepłe powitanie, w której bohater – Diabeł we własnej osobie – wita w piekle grzeszników. W Śmiertelnym pobiciu podglądamy dyrektora szkoły, który wzywa do siebie ojca jednego z uczniów i informuje go, że chłopak nie przeżył kary cielesnej. W Niewidzialnym człowieku Atkinson – tu niezwykle podobny do Jasia Fasoli – spotyka w metrze tytułowego osobnika, który postanawia sobie z niego zażartować. Z kolei w Zaczęło się od kichnięcia próbuje nie zasnąć podczas mszy w kościele.

Scenek jest oczywiście więcej, niektóre bawią do łez, inne po prostu śmieszą. Dla fanów Czarnej żmii czy Jasia Fasoli niewątpliwie stanowią gratkę. Kogo jednak wcześniejsze dokonania Atkinsona nie przekonały, powinien sobie program odpuścić. Bo jest tu po prostu duże stężenie Atkinsona w Atkinsonie.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz Jasia Fasolę
– Kochasz brytyjski humor

Odpuść sobie, jeśli:
– Nie lubisz kabaretów i stand-upów

Michał Zacharzewski

Rowan Atkinson Live, 1992, reż. Thomas Schlamme, wyst. Rowan Atkinson, Angus Deayton

Ocena: 7,5/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.