Deluxe Ski Jump 2

Deluxe Ski Jump – jedna z najpopularniejszych gier sportowych ery Adama Małysza – ukazała się tej zimy w wersji na telefony komórkowe. Autor postanowił sprezentować graczom jej najpopularniejszą odsłonę (2.1) wraz z kompletem skoczni i kilkoma podstawowymi trybami. Całość udostępnił za darmo i utrzymuje z reklam, choć za drobną sumę można się ich pozbyć.

Co zadecydowało o sukcesie gry kiedyś? Z pewnością Adam Małysz, dzięki któremu skoki narciarskie stały się w naszym kraju niesamowicie popularne. Każdy fan marzył, żeby choć przez chwilę polatać tak jak on – i tu z pomocą przychodziło właśnie Deluxe Ski Jump. Niewielka, prościutka gra, która mieściła się na jednej dyskietce. Pozwalała na wspólną zabawę wielu osobom (idealna jako party game), zaskakiwała prostotą obsługi, premiowała tych, którzy sporo ćwiczyli. Ale też za sprawą wiatru dawała szansę początkującym.

W najpopularniejszym trybie Deluxe Ski Jump – Pucharze Świata – na graczy czeka ponad trzydzieści skoczni. Na każdej z nich oddaje się dwa skoki, które oceniane są zarówno za długość, jak i styl,  a suma zdobytych w ten sposób punktów decyduje o końcowej pozycji w klasyfikacji. Sama mechanika oddawania skoków sprawdza się. Tapnięcie, by ruszyć w dół rozbiegu. Kolejne, by odbić się tuż przed progiem. Potem jeszcze dobranie odpowiedniej sylwetki w locie (wychylanie komórkę bądź smyranie po niej palcem), wreszcie tapnięcie tuż przed lądowaniem. Proste i skuteczne.

Dla chętnych w Deluxe Ski Jump przewidziano opcję treningu, możliwość wyboru konkretnych skoczni, a także rozegrania pojedynczego konkursu. Brakuje tylko możliwości rozegrania korespondencyjnego pojedynku z innym graczem, na przykład mieszkającym w innym mieście. Od premiery Deluxe Ski Jump upłynęło już ponad dwadzieścia lat i zabawa jest niesamowita. Najwyraźniej wciąż wielką frajdę sprawia możliwość wcielenia się w Małysza. Tfu, w Stocha. Albo i nawet Kubackiego.

Joel

Deluxe Ski Jump 2, Jussi Koskela, Mediamond, Android, iOS

Polub nas na Facebooku i Twitterze.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.