Fortnite: Battle Royale S20

Wystartował nowy, dwudziesty sezon Fortnite: Battle Royale. Drugi w rozdziale trzecim, w którym wyspa odwróciła się i pojawiło się na niej sporo nowych miejscówek. Właściwie to cała wyspa była nowa, a wraz z nią nowe bronie, nowe pojazdy, wielkie stworzenia zwane klombo, wreszcie możliwość ślizgania się na kolanach, co znacznie przyspieszyło przemieszczanie się po lokacjach.

Jak się okazuje, to był początek większych zmian. Nowy sezon przyniósł kolejne umiejętności związane z przemieszczaniem się. Pierwszą z nich jest sprint – gracz może na kilkanaście sekund znacznie przyspieszyć i na przykład ewakuować się z niebezpiecznego miejsca. Regeneracja po takim biegu trwa mniej-więcej tyle samo, a potem znów można biec. Nowością jest też możliwość podciągnięcia się na niewysoką przeszkodę terenową, a także wyważenia barkiem drzwi.

Wprowadzenie tych nowych umiejętności zbiegło się w czasie z czasowym wyłączeniem możliwości budowania. Tak, na początku nowego sezonu Fortnite: Battle Royale nie można budować, w zamian pojawiła się samodzielnie regenerująca się tarcza licząca 50 HP. Skąd taka decyzja? Być może wspinanie się zmieni bowiem przebieg buildfightów, dlatego twórcy gry postanowili dać graczom czas na opanowanie nowych umiejętności.

Swoją drogą ludzie z Epic Games mieli pecha. Zaplanowali sezon poświęcony wojnie, tymczasem w Ukrainie wybuchła prawdziwa wojna. Stąd wszystkie zyski z pierwszych dwóch tygodni gry trafią do fundacji pomagającej ofiarom rosyjskich barbarzyńców. Konflikt pozostał jednak w Fortnite: Battle Royale. Nad niektórymi miastami pojawiły się potężne sterowce, zaś w wielu lokacjach działka (z których można się wystrzelić!) oraz czołgi, do których można wsiąść i wyruszyć do akcji. Nowością są też korpusy płużne, które można zamontować w niemal każdym samochodzie. Umożliwiają one przebijanie się przez zasieki.

Zmiany są spore. Zapewne będą mieć duży wpływ na przebieg rozgrywki. Czy gracze je polubią? Jakie atrakcje przyniosą kolejne aktualizacje? Tego dowiemy się dopiero za jakiś czas…

Joel

Fortnite: Battle Royale S20, Epic Games

Polub nas na Facebooku i Twitterze.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.