Sen

Dobrze jest śnić o czymś przyjemnym. Na przykład o mięciutkim, zaspanym kocie wciąż pachnącym ciepłym mleczkiem. Gorzej, jak nocą przedrze się do koszmaru olbrzymi brytan, zawyje do księżyca i rzuci śpiącemu do szyi. Albo złowieszczy kruk spadnie gdzieś z nieba, celując dziobem prosto między oczy. Planszówka Sen pozwala wybrać sny… choć z reuły nie daje na to zbyt wiele czasu.

Niewielkie pudełko zawiera instrukcję, notes wraz z ołówkiem i 54 przepięknie ilustrowane karty kilkunastu różnych typów. Prace Marcina Minora przypominają te z gry Dixit, są barwne i fantazyjne, a przy okazji nieco niepokojące. Na każdej z nich widnieje symbol kruka oraz cyfra od zera do dziewięciu. Cyfra ta symbolizuje poziom koszmarności danego snu. Im jest wyższa, tym bardziej jest on przerażający.

Każdy z uczestników rozgrywki otrzymuje cztery karty, które kładzie zakryte przed sobą. Obejrzeć może jedynie dwie z nich, pozostałe są więc dla niego tajemnicą. W swojej rundzie gracz bierze kartę z jednego z dwóch stosów: stosu kart zakrytych bądź stosu kart odrzuconych przez rywali. Wyciągniętą kartę może oczywiście obejrzeć. Następnie podejmuje decyzję, czy ją odrzucić czy też wymienić na jedną z czterech leżących przed nim. Wymieniona karta automatycznie ląduje na wspomnianym stosie kart odrzuconych.

Niektóre karty mają specjalne moce. Pozwalają podejrzeć karty leżące na stole, pociągnąć dwie karty zamiast jednej albo na przykład zamienić się kartą z przeciwnikiem. Oczywiście po to, by zgromadzić wśród swoich czterech kart te o jak najmniejszym nominale. W dowolnym momencie każdy z graczy może oświadczyć, iż ogłasza pobudkę. Wówczas okazuje się, kto stworzył najmniej koszmarny syn. Warunek jest jeden – jeśli tą osobą nie jest budzący, to dostaje on dodatkowe punkty karne.

Gra Sen jest nie tylko bardzo efektownie wykonana, ale i wciągająca. Dzięki niezbyt skomplikowanym zasadom poradzą sobie z nią nawet ośmioletnie dzieci. Przeciętna rozgrywka trwa 20 minut, a uczestniczyć w niej może od 2 do 5 osób. A komu się spodoba, powinien sięgnąć po należące do tej samej serii Kruki i Smoki.

Joel

Sen, Nasza Księgarnia

Polub nas na Facebooku.

Jedna uwaga do wpisu “Sen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.