Fits Travel

To naprawdę Tetris. Planszowy, przenośny, rozpisany na od jednej do czterech osób, ale jednak Tetris. Miłośnicy tej klasycznej komputerowej gry szybko odnajdą się w zasadach i przy pierwszych partiach będą mieli łatwiej. Ostatecznie wygrywać partie Fits Travel będą ci, którzy potrafią myśleć i mają odrobinę szczęścia. Bo tu bez niego ani rusz.

Każdy z graczy dostaje płytkę przypominającą „studnię” z gry. To prostokąt o wymiarach sześć na dziesięć z tekturową wkładką, który podczas gry stopniowo zapełnia się klockami. Bo są i klocki, co prawda tekturowe, ale odpowiednio grube, by zbyt szybko się nie zepsuły. Każdy z graczy dostaje własny komplet, dokładnie taki sam jak partnerzy. Klocki są różnych kształtów i rozmiarów – jedne zajmują zaledwie trzy pola, inne na przykład pięć.

Każda rozgrywka składa się z dwóch rund. Pierwsza to klasyczny Tetris. Gracze umieszczają na swoich planszach losowy klocek (każdy z graczy inny), a potem w każdej turze sięgają po identyczny klocek i zsuwają go z góry do wnętrza studni. Starają się zapełniać kolejne jej poziomy. Im więcej ich zapełnią na koniec rozgrywki, tym więcej punktów dostają. Drugą rundę rozgrywa się po odwróceniu tekturowej wkładki. Pojawiają się na niej punkty, które trzeba podczas gry zasłonić klockami, jak i takie, które opłaca się zostawić odsłonięte. Reszta zasad pozostaje bez zmian – nadal zsuwa się do studni klocki. Całą rozgrywkę wygrywa ta osoba, która zdobędzie więcej punktów.

Gra ma niewielkie rozmiary, w dodatku można ją przełożyć do foliowej torebki o połowę mniejsze od pudełka. Dlatego całkiem nieźle nadaje się na wakacyjne wyjazdy czy chociażby nudne lekcje w szkole. Jasne, brakuje w niej negatywnej interakcji, każdy właściwie zmaga się ze sobą, ale rozgrywka sprawia przyjemność. No i można ćwiczyć samemu – do Fits Travel niepotrzebni są rywale!

Michał Zacharzewski

Fits Travel, Egmont

Polub nas na Facebooku i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.