Balance: The Future is Electric

Statnett to norweski dostawca energii elektrycznej. Potężna firma z siedzibą w Oslo odpowiada za przesyłanie prądu – kontroluje ponad 11 tysięcy linii rozrzuconych po terenie kraju, a także za łącza z państwami ościennymi, Szwecją, Finlandią, Rosją, Danią i Holandią. O tym, jak ważne to zadanie, stara się pokazać w darmowej komórkowej grze logicznej Balance: The Future is Electric.

Zabawa polega na zapewnieniu prądu odbiorcom. Za jego produkcje odpowiadają niewielkie elektrownie, które pracują nieprzerwanie i w pocie swojego stalowego czoła, ale już dostarczenie go – za pomocą kabli – leży po stronie gracza. Trzeba umiejętnie rozstawić słupy, zadbać o jakość linii przesyłowych i upewnić się, że nie ma ryzyka blackoutu. Proste? Na początku. Potem trzeba już myśleć.

Gra oferuje wiele rodzajów linii przesyłowych, każdy o nieco innych parametrach. Prócz zwykłych słupów z kablami pojawiają się stacje transformatorowe i przekaźniki, które należy instalować w starannie wybranych miejscach. Wymaga to nie tylko przetestowania możliwości sprzętu, ale też starannego rozplanowania wszystkich jego elementów.

Atutem gry jest przejrzysta, estetyczna grafika oraz stosunkowo prosty interfejs. Wadą to, że w sumie program niewiele tłumaczy. Balance: The Future is Electric pokazuje podstawy, a potem męcz się człowieku! Ale kiedy się już w tę grę wsiąknie i pozna rządzące nią reguły, zabawa okazuje się przyjemna. Przede wszystkim ze względu na oryginalność pomysłu. Nieczęsto ma się okazje kabować…

Fifi

Balance: The Future is Electric, Statnett, Android, iOS

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.