Mistrz słów

Nie wszyscy lubią gry zręcznościowe. Niektórzy gracze męczą się przy nich, irytują własną niezręcznością albo koniecznością wykazania się refleksem, co ich stresuje, zamiast relaksować. Zwyczajnie wolą testować swoją sprawność intelektualną. I właśnie dla nich powstał Mistrz słów.

Gra nie jest przesadnie skomplikowana. Oto na ekranie pojawia się kilka rozsypanych literek oraz parę pasków symbolizujących słowa. Zadanie gracza polega na ułożeniu owych słów z rozsypanych literek. Problem w tym, że każdą z nich można wykorzystać w danym słowie tylko raz. No i trzeba trafić w słowa, na które zdecydowali się autorzy gry. Ułożenie innego wiąże się z bonusem finansowym, ale nie posuwa zabawy naprzód.

Bonusy finansowe przydają się. Za rozwiązywanie zadań specjalnych, regularne uruchamianie gry, odnajdywanie trudnych, „zagwiazdkowanych” słów oraz tych dodatkowych otrzymuje się skromne sumy, które można następnie wydać na podpowiedzi. To ułatwia zabawę i sprawia, że w Mistrzu słów nie da się utknąć na dłużej niż parę minut. Sunie się do przodu naprawdę bardzo szybko, dlatego cieszy, że gra ma setki, jeśli nie tysiące poziomów (a do tego dochodzą dodatkowe codzienne wyzwania).

Prosta, ale estetyczna grafika oraz nieco monotonna, ale przyjemna muzyka nie przeszkadzają w zabawie. Sterowanie również się sprawdza. Gorzej, że podczas zabawy na ekranie pojawiają się słowa gratulacyjne w jakimś niezrozumiałym dla mnie języku. Autorzy wersji polskiej najwyraźniej o nich zapomnieli bądź nie chcieli tracić czasu na przygotowywanie grafik. Mistrz słów traci trochę na tym – nie wydaje się aż tak profesjonalny. Ale to i tak fajna, wciągająca gra.

Fifi

Mistrz słów, Words Puzzle Games, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.