Jumping Fish

Firma Ketchapp słynie z niewielkich i z reguły nieskomplikowanych gier, które cieszą się wśród komórkowych graczy wielką popularnością. Okazują się bowiem nie tylko szalenie trudne, ale i wciągające. Nie wymagają wielkiego wysiłku. Prędzej idealnego refleksu, wyczucia rytmu, celności. Tak samo jest z Jumping Fish.

Zaczyna się od ryby. Ryba płynie w prawo. Chociaż „płynie” to niedobre słowo. Ryba wyskakuje z wody, by zakręcić po paraboli znów do niej wpaść. Potem zakręcić ku górze. Po paraboli. Ku nowemu skokowi. Jej trasa obserwowana z boku przypomina tym samym wykres fali. Gracz dotykając ekranu może kolejne parabole skrócić. Zmusić rybę do wcześniejszego wyskoczenia z wody bądź zanurkowania w niej.

Nie oznacza to jednak, że dotykasz ekranu i ryba natychmiast ląduje w wodzie. Co to, to nie. Ona po prostu skraca parabolę i ląduje nieco wcześniej (to samo dotyczy wyskoku). I na tym właśnie polega problem – szalenie trudno jest osiągnąć właściwy tor lotu! W wodzie roi się tymczasem od min lub skrzyń z dynamitem, które trzeba omijać. Dotknięcie którejkolwiek z nich jest dla ryby śmiertelne. A że niektóre przeszkody się ruszają, inne są ustawione rzędami… Wyminięcie nawet dziesięciu z nich okazuje się wyzwaniem.

Jumping Fish ma bardzo prostą grafikę i typowe dla Ketchapp bonusy. Pływając zbiera się gwiazdki, za które można odblokować nowe postacie. Zamiast ryby pojawia się tym samym foka, miś polarny, żółwik, kaczka, jakaś meduza czy węgorzyk. Czasami też zmieniają się kolory przedstawionego świata. I tyle. Mało? Na pewno niedużo, ale wystarczy. Nudy nie ma, zwłaszcza że prócz normalnego trybu rozgrywki są jeszcze wyzwania.

Fifi

Jumping Fish, Ketchapp, Fruktbox Studios, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.