300 Dwarves

Co zrobić, gdy królestwu zagrażają trolle, orki i gobliny? Obiecać jakiemuś rycerzowi królewnę za żonę? Sprzedać tron i wiać, gdzie pieprz rośnie? A może po prostu ściągnąć krasnoludy, rzucić im trochę złota i sprawa załatwiona? Tę trzecią opcję sugerują autorzy 300 Dwarves, czyli programiści polskich Nimbi Studios oraz Artifex Mundi.

Gra jest klasycznym tower defense. To znaczy każdy etap przedstawia trasę (często rozwidlającą się), którą wrogowie mają zamiar szturmować włości gracza. Ten może jedynie w wyznaczonych miejscach rozstawiać wieże pięciu podstawowych typów. Ich załoga prowadzi ostrzał przechodzących obok jednostek. Trzeba nastawiać odpowiednio dużo wież, by żadna z nich nie dotarła do celu. Choć tak po prawdzie, trochę ich dotrzeć może. Byle nie za dużo.

Cała trudność polega na ograniczonych zasobach finansowych. Pieniędzy jest mało i co prawda wracają wraz z każdym zabitym przeciwnikiem, ale początkowo postawić można tylko kilka wież. Do wyboru do koloru: strzelające strzałami, kulami czy ładunkami wybuchowymi, do tego zwalniająca i plująca ogniem. Każdą wieże można oczywiście ulepszyć, by zabijała szybciej i skuteczniej, ale na to też trzeba czasu.

Czym różni się 300 Dwarves od innych produkcji gatunku? Przyjemnym, choć nieco statycznym intro oraz charakterystyczną, rysowaną grafiką. Do tego wysokim poziomem trudności i całkiem przyjemną oprawą dźwiękową. Ta gra ma swój klimat. Nie zmieni gatunku, nikogo też nie oczaruje, ale zapewni parę chwil przyjemnej zabawy. Problem w tym, że na komórkach ma sporą konkurencję…

300 Dwarves, Nimbi Studios, Artifex Mundi

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.