Nie ma takiego bagna, z którego nie da się wyjść

zdalaKiedyś człowiek, który napisał książkę, był Panem Autorem i budził powszechny szacunek. Teraz każdy może sam się wydać, wystarczy, że czuje ochotę podzielenia się ze światem swoimi przemyśleniami bądź na przykład ma ciekawy pomysł na zagadkę kryminalną. Koszt wydania takiego dzieła w niewielkim nakładzie nie jest wygórowany, a satysfakcja duża. Tomik można przecież sprzedać, wręczyć komuś znajomemu albo potraktować jak bardziej rozbudowaną wizytówkę. Zawsze istnieje szansa, że taka lektura kogoś wciągnie niczym rasowy kryminał, oczaruje jak tomik wierszy lub… komuś pomoże.

Nie ma takiego bagna, z którego nie da się wyjść zaliczyć można do tej trzeciej grupy. Przede wszystkim dlatego, że to rozdaj poradnika napisanego w formie biografii, mającemu przypomnieć czytelnikom, że nawet z największych opresji można się wydostać. Laura Kozowska podzieliła go na trzy rozdziały. Pierwszy jest wyprawą w przeszłość, do dzieciństwa autorki. Poznajemy jej rodziców i dziadków, przyjaciół, pierwszą pracę. Wspomnienia te z reguły są serdeczne i ciepłe, czasami również zabawne. Nostalgiczne. Bardzo przyjemnie się je czyta.

Zupełnie inne wrażenia przynosi część druga, poświęcona karierze handlowca i pracy dla korporacji. Autorka miała pecha. Właściwie bez przerwy trafiała na szefów, którzy kopali pod nią dołki. Grali nieczysto, kantowali, naciągali, robili wszystko, by samemu zarobić, a ją wpakować w kłopoty. Stąd rozdział trzeci, poświęcony samorozwojowi, rozmaitym coachom, mistrzom i zmianom, jakie zaszły w myśleniu Laury. To dzięki nim zmieniła swój styl życia, postawiła na innych ludzi i inne wartości, zaczęła organizować zloty aniołów.

Książka z pewnością może pomóc wielu ludziom, pokazać im nową drogę, zachęcić do działania. Czyta się ją przyjemnie, choć ma wady typowe dla tego typu wydawnictw, chociażby literówki i błędy ortograficzne czy niespójny styl. Ilość wielokropków w końcowej części bije chyba wszystkie rekordy świata. Cóż z tego jednak, skoro Nie ma takiego bagna, z którego nie da się wyjść pomaga? Może i tobie pomoże? Zastanów się…

Nie ma takiego bagna, z którego nie da się wyjść, Laura Kozowska, wydawnictwo self-publishing

Joel

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.