Uśpiony obóz 2: Smutni obozowicze

Uśpiony obóz 2: Smutni obozowicze to kontynuacja kultowego horroru z początków lat 80. Niestety, kontynuacja dość sztampowa, pozbawiona napięcia oryginału, jego niesamowitej atmosfery i kapitalnego finału. Nawet główną bohaterkę, Angelę, gra inna aktorka. Jedyne, co pozostało, to siermiężny obóz i wakacyjny klimat.

Sześć lat po wydarzeniach w Arawak odwiedzamy inne kolonie dla młodzieży. Takie zwykłe i nieco oldschoolowe. Nieduże drewniane domki, kilkadziesiąt nastolatków i kilkoro dorosłych zatrudnionych do opieki nad nimi, w tym Angela. To młoda, atrakcyjna dziewczyna, taka trochę w typie zakonnicy. Śpiewa, gra na gitarze, czasem zażartuje, często się uśmiecha, ale nie toleruje złego zachowania. I zawsze reaguje, kiedy coś się dzieje nie tak.

A dzieje się dość regularnie. Tu ktoś popija alkohol, tam pali trawkę, jedna z dziewczyn puszcza się na lewo i prawo, inna regularnie przeklina, a para chłopaków wymyka się nocą z obozu i wycina wszystkim brzydkie dowcipy. Angela reaguje. Zawsze reaguje. Oficjalnie twierdzi, że odsyła sprawców do domu, czego w dobie telefonów stacjonarnych nikt nie sprawdza. Zaś my dobrze wiemy, że tak naprawdę bohaterka ich zabija…

Trochę to nieprzekonujące. Taka delikatna, niepozorna, chuderlawa panienka bez większego trudu radzi sobie ze wszystkimi łobuzami i na dodatek nikt niczego nie podejrzewa. Sceny zabójstw nie są szczególnie efektowne, wiele dzieje się poza kadrem, a docenić można jedynie to, że za każdym razem Angela stosuje inną metodę. Ma fantazję dziewczyna. Szkoda, ze nie przekłada się to na napięcie. Uśpiony obóz 2: Smutni obozowicze to nieudana kontynuacja kultowego horroru. Jej twórcom zawieruszyły się wszystkie atuty oryginału i to jest smutne, a nie obozowicze.

Zobacz, jeśli:
– Podobała ci się część pierwsza
– Lubisz horrory obozowe

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na napięcie i niespodzianki
– Chcesz się bać

Michał Zacharzewski

Uśpiony obóz 2: Smutni obozowicze, Sleepaway Camp II: Unhappy Campers, 1988, reż. Michael A. Simpson, wyst. Pamela Springsteen, Renée Estevez, Tony Higgins, Valerie Hartman, Brian Patrick Clarke, Walter Gotell, Susan Marie Snyder, Terry Hobbs, Kendall Bean, Jill Jane Clements

Ocena: 4,5/10

Polub nas na FacebookuTikToku i Instagramie.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Dodaj komentarz

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.