The Moped Diaries

The Moped Diaries trwa zaledwie dziesięć minut. Żałuję, bo to jeden z tych filmów, którymi chciałoby się delektować dłużej. Choć nie zdziwiłbym się, gdyby w pełnym metrażu straciły swój urok, skupiły się na zbędnych szczegółach, których tu nie ma. Jest tylko prosta opowieść, krótka, zwarta, konkretna. Piękne kadry, typowe/nietypowe sytuacje, czarny humor.

Najprościej mówiąc, The Moped Diaries to historia młodego chłopaka, który przyszedł na świat na niewielkiej wysepce położonej na wybrzeżu północnej Kalifornii. Wiódł szczęśliwe życie. Przynajmniej do czasu, gdy wybudowano most, który połączył ten niewielki skrawek ziemi ze stałym lądem. Wszystko się wówczas zmieniło. Choćby ryby odpłynęły i żyjący z połowów ojciec stracił źródło dochodu. A potem odszedł.

Odchodzili też inni, również w związku z mostem. Historia opowiedziana w szybkim, reporterskim tempie, przywołuje ów nostalgiczny klimat letnich wakacji spędzonych gdzieś na południu. Składa się z epizodów. Drobnych historyjek, często zaledwie kilkuzdaniowych, które opisują jakieś mniej lub bardziej ważne wydarzenie. Opowiada o faktach, ale też o emocjach pulsujących gdzieś pod kadrami.

Swoje robi też doskonale dobrana ścieżka dźwiękowa i odrobina humoru, która sprawia, że The Moped Diaries ogląda się z przyjemnością. Zresztą pojawia się tu przesłanie mówiące o tym, że warto próbować wyjść na świat. Bo warto. Nie ma co siedzieć w domu czy też walczyć z nie zawsze wesołym losem, kiedy można spełniać marzenia. Bo można. O tym też mówi ten bardzo dobrze zrealizowany film.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz krótkometrażówki
– Chętnie oglądasz produkcje z klimatem
– Potrafisz docenić świetną realizację

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na dużą porcję żartów

Michał Zacharzewski

The Moped Diaries, 2014, reż. Tyler Nilson, Michael Schwartz, Nick Vitale, wyst. Joseph Waddington, Joey Harris, Acey Davis, Tyler Nilson, Anastasia Furr, Burt Waddington, J.R. Quidley, Duncan Silver, Mamie Morris, Whitney Waddington, Winki Silver, Drew Vaughn

Ocena 8/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.