Potajemne igraszki

Nie wiem, kto wymyślił polski tytuł Potajemne igraszki, ale z pewnością był dużo bardziej finezyjnym człowiekiem niż autorzy filmu. To słabiutki dramat erotyczny, który usiłuje być thrillerem, ale nie jest w stanie wykrzesać większych emocji. Akcja toczy się powoli, montaż nie zachwyca, a bohaterowie nie zachowują się logicznie. Ktoś powie, że to taki gatunek… Ale czy rzeczywiście?

Związanie akcji przypomina to z klasyka Piękność dnia. Oto urocza i znudzona życiem młoda kobieta postanawia zatrudnić się jako dama do towarzystwa. W nowej pracy szybko się odnajduje, jednak po pewnym czasie odkrywa, że nie wszystko jej pasuje. Postanawia odejść i… Tak, tak. Okazuje się, że to wcale nie będzie takie proste. Potajemne igraszki podążają wydeptanymi ścieżkami i nawet na moment nie zaskakują.

Dzięki dużej dawce nagich ciał film zdobył popularność. Także dlatego, że producenci zdecydowali się wprowadzić go do normalnej dystrybucji i sprzedawać jako thriller. Opłaciło się. Potajemne igraszki odniosły komercyjny sukces i doczekały się kilku kontynuacji. A debiutująca tu Monique Parent została gwiazdą gatunku. Gorzej z innymi aktorami. Żadne z nich sławy nie zdobyło, jedynie Billy Drago ma na swoim koncie kilka ról w znanych tytułach.

W thrillerach erotycznych wyspecjalizował się też Gregory Dark. Niestety, kręcił filmy słabe i nudne, zupełnie nie potrafiąc oddać emocji swoich bohaterów. To największa wada Potajemnych igraszek. Obraz w żaden sposób widza nie angażuje. Niektórzy twierdzą wręcz, że jest wyzuty z erotyzmu. Skąd więc popularność? Cóż, tę gwarantowały aktorki chętnie pozbywające się odzienia. Reszta, jak widać, nie miała znaczenia.

Zobacz, jeśli:
– Chcesz zobaczyć słaby thriller erotyczny
– Nudzisz się

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na coś na miarę Nagiego instynktu

Michał Zacharzewski

Potajemne igraszki, Secret Games, 1992, reż. Gregory Dark, wyst. Kimberly Williams, Monique Parent, Martin Hewitt,  Sabrina Mesko, Herbert Feinberg, Catya Sassoon, Billy Drago, Delia Sheppard, Alison Armitage, Christian Bocher

Ocena: 2/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.