Transfer kosmicznej energii

Szkolenia motywacyjne. Coache i trenerzy personalni. Cóż… to temat stary jak świat. Już 25 lat temu śmiano się z nich i im zazdroszczono. Dla jednych byli pozerami, ludźmi wciskającymi głupoty za naprawdę solidną kasę. Innym jawili się może nie tyle jako mędrcy, ale na pewno solidni fachowcy, którzy potrafią pchnąć człowieka do przodu. Pomóc mu w drodze na korporacyjny szczyt.

Transfer kosmicznej energii nie traktuje coachów poważnie. Co prawda Radek (Adam Turczyk) wypada przekonująco podczas swojego wystąpienia i ma posłuch u swoich słuchaczy, ale jeszcze wielkiej kariery nie zrobił. Na sali wykładowej wydaje się być sobie sterem, żeglarzem, okrętem. Ze swadą opowiada o holistycznej pełni, uwalnianiu się od toksyn i transferze kosmicznej energii. Poza nią okazuje się pojętnym uczniem swojego bossa (Tomasz Więcek), starającym się ciężką pracą wejść poziom wyżej. Żadnej pełni w tym nie ma.

Jego sytuacja zmieni się, kiedy spróbuje styl bycia z sal wykładowych przenieść do modnego klubu. Skończy się to dla niego boleśnie, zaś sam film jeszcze mocniej oderwie się od rzeczywistości. I tylko szkoda, że krótkometrażówka Macieja Wiktora nie podąży pierwotnym tropem, lecz pójdzie w absurd, który w sumie nie okaże się ani przekonujący, ani szczególnie zabawny. Trochę zbyt łopatologiczny, by szukać w nim głębi, i zbyt banalny, by docenić jego przewrotność.

Transfer kosmicznej energii nie jest filmem długim, trwa kilkanaście minut. Choćby dlatego warto dać mu szansę i raz jeszcze spojrzeć na przedziwny świat szkoleń korporacyjnych. Nie należy jedynie nastawiać się na finezyjne zakończenie. Takiego stworzyć się nie udało.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz polskie krótkometrażówki
– Śmieszą cię coachowie i ich szkolenia

Odpuść sobie, jeśli:
– Wierzysz w moc trenerów personalnych
– Lubisz krótkometrażówki z błyskotliwym pomysłem

Michał Zacharzewski

Transfer kosmicznej energii, 2019, reż. Maciej Wiktor, wyst. Adam Turczyk, Dorota Androsz, Tomasz Więcek, Wojciech Stachura, Zofia Nather, Piotr Srebrowski, Katarzyna Wojasińska, Marcin Słabowski

Ocena: 4/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.