Santa Monica

Santa Monica to ta część metropolii Los Angeles, która rozciąga się nad oceanem. Swoje domy mają tu Arnold Schwarzenegger, Nicole Scherzinger czy Tobey Maguire, a latem roi się od turystów. Przepiękne bulwary, malownicze piaskowe plaże, fajne knajpki i restauracje – to wszystko zachęca ludzi do spędzania tu wolnego czasu. Gra planszowa Santa Monica pozwala zrobić na nich biznes…

Gracze budują własne bulwary. Składają je ze specjalnych kafelków, tworząc dwa sąsiadujące ze sobą rzędy. Pierwszy z nich to piaseczek bezpośrednio graniczący z wodą, drugi to ciągnące się tuż za nim budynki wraz z parkingami. Jedno i drugie może przynosić zyski, ale tylko wtedy, kiedy się je odpowiednio ze sobą zestawi. Na przykład taki hotel zyskuje, kiedy ma atrakcyjne sąsiedztwo. Albo na przykład gdy w pobliżu nie brakuje palm.

Mechanika gry jest dość standardowa. Na stole leży po kilka losowo dobranych kafelków, z których można sobie coś dobrać. Oczywiście nie jest to łatwe, bo na ogół żaden z nich nie pasuje do obecnego planu. Może więc lepiej go zmienić, wciąć to, co jest, i nie liczyć na szczęście? Albo wręcz przeciwnie, wyczekać rywali i mieć nadzieję, że nie połapią się w planach i niczego nie utrudnią? Szczęście ma w Santa Monica znaczenie, jednak można je zniwelować odpowiednio dobraną taktyką. Ryzyko nie zawsze się opłaca.

Zabawa przeznaczona jest dla grupy od dwóch do czterech osób, najlepiej od kilkunastu lat w górę. Pudełko z Santa Monica ma spore rozmiary, wewnątrz nie brakuje elementów, instrukcję trzeba przeczytać ze dwa razy, by wszystko zrozumieć. Ale przyjemność płynąca z zabawy jest spora. To fajna rozrywka na sobotnie popołudnie. Nie męczy oczu tak jak Netflix…

Fifi

Santa Monica, FoxGames

Polub nas na Facebooku i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.