Rycerze okrągłego sera

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tej grze karcianej, pomyślałem o myszach. To myszy uwielbiają ser i to myszy uchodzą za jego główne konsumentki. To one powinny być bohaterkami tej produkcji! Okazuje się jednak, że ich miejsce zajęły sprytne i zabawne liski znane z serii komiksów „Lisie sprawy” autorstwa Beaty Smugaj. I to właśnie one zostały Rycerzami okrągłego sera, a wszystko dlatego, że ich król potrzebuje pomocy.

Król lisów walczy z koszmarami. Mieszkańcy Foxenfurtu starają się mu w tym pomóc. Tworzą oddziały mające za wszelką cenę zagwarantować bezpieczeństwo lisim rodzinom, a gracze im w tym pomagają. Celem zabawy jest tym samym utworzenie odpowiednio wartościowych formacji – każdy lis ma bowiem swoją wartość wyrażoną w punktach, które na koniec decydują o tym, kto wygrał, a kto przegrał.

Z wielu powodów nie warto brać lisków, jak leci. Po pierwsze, są one różnorako punktowane. Po drugie, istnieją opłacalne ich kombinacje, które dostarczają więcej punktów niż inne. Stąd to właściwa selekcja decyduje o końcowym sukcesie. Skąd bierze się karty z lisami? Ano leżą na stole i trzeba je sobie kupić. Przy czym cała ta mechanika jest nieco bardziej skomplikowana. Karty z talii dobiera się na rękę i za ich pomocą uzupełnia wolne miejsca na stole. Można w ten sposób nieświadomie pomóc przeciwnikowi, dokładając kartę, której potrzebuje, ale też i całkiem świadomie pokrzyżować mu szyki.

Zabawa przeznaczona jest dla dwóch osób przede wszystkim z uwagi na swoje rozmiary. Pudełeczko z grą Rycerze okrągłego sera jest mniejsze od paczki papierosów. Mieści się w nim niespełna 30 kart oraz całkiem nieźle napisana instrukcja. Mało? I tak okazuje się, że rozgrywka jest bardzo zróżnicowana, a efekty opisane na kartach lisków pozwalają dobrze bawić się i za piątym podejściem.

Joel

Rycerze okrągłego sera, Rebel.pl

Polub nas na Facebooku i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.