Pies, który uratował Wielkanoc

Podobno istnieją psy, które ratują ludzkie życia. Bronią przed napastnikami, pomagają dotrzeć do osób przysypanych gruzami, a nawet wyczuwają ulatniający się gaz i głośnym szczekaniem informują o niebezpieczeństwie. Zeus wyspecjalizował się w ratowaniu świąt. W sześciu filmach telewizji ABC Family uratował między innymi Boże Narodzenie, Halloween i… letnie wakacje. W Pies, który uratował Wielkanoc ratuje oczywiście Wielkanoc i idzie mu to bardzo opornie.

Fabuła nie jest przesadnie skomplikowana. Oto Bannisterowie wyjeżdżają na dwutygodniowy przedświąteczny rejs i zostawiają Zeusa w nowym hotelu dla zwierząt prowadzonym przez uroczą Alice (Beverley Mitchell). Futrzak szybko zaprzyjaźnia się z pozostałymi lokatorami przybytku, choć na przykład z królikiem ma na pieńku. Gorzej, że prowadząca konkurencyjny ośrodek Cressida (Catherine Hicks) wynajmuje trzech gapowatych rzezimieszków, by skompromitowali Alice w oczach kontrolerów i klientów.

Pies, który uratował Wielkanoc powstał z myślą o dzieciach i dla starszych widzów będzie po prostu za głupi. Choćby za sprawą owych gapowatych rzezimieszków, którzy prosto z prac społecznych trafiają do Cressidy i następnie – w kuriozalnych wielkanocnych przebraniach – zakradają się do Alice, by podrzucić jej psie kupy, pchły, a na koniec zwinąć jej sejf. Żarty też nie są najwyższych lotów. Wdeptywanie w odchody i puszczanie bąków razi, podobnie jak niezbyt śmieszne teksty, które rozbawią tylko pięciolatków.

Technicznie film też nie stoi na najwyższym poziomie. Uznanie należy się treserom zwierząt, choć większość aktorskich wyzwań zwierzęcych gwiazd polega na przejściu we właściwe miejsce, podniesieniu jakiegoś przedmiotu lub zamerdaniu ogonem. Ich rozmowy zrealizowano w sposób tradycyjny, bez pomocy komputerów. Tym samym psy rozmawiają ze sobą, ale nie poruszają ustami. Dialogi sprowadzają się do przemieszanych kadrów przedstawiających dwa siedzące, nudzące się psy…

Wierzę, że małe dzieci będą z Psa, który uratował Wielkanoc zadowolone. Nie jestem pewien, czy wprowadzi je w świąteczny nastrój (balony-zajączki w ogrodzie i kilka kolorowych jajek to za mało), ale przynajmniej zajmie je na czas przygotowań i w ten sposób odciąży rodziców.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz psy
– Masz 5 lat i czyta ci to mama

Odpuść sobie, jeśli:
– Nie lubisz psów
– Nie lubisz tanich filmów familijnych

Michał Zacharzewski

Pies który uratował Wielkanoc, The Dog Who Saved Easter, 2014, reż. Sean Olson, wyst. Beverley Mitchell, Dean Cain, Elisa Donovan, Patrick Muldoon, Catherine Hicks, Mario Lopez, Joey Diaz, Nicole Eggert, Matthew Lawrence, Tiffany Thornton, Madelyn Deutch

Ocena: 3/10

Polub nas na Facebooku.
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD. 

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Pies, który uratował Wielkanoc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.